Реал М показа срещу Ливърпул кой е шефът в ШЛ, а Сити изтръгна крехък аванс от Борусия Д

"Кралете" натупаха яко мърсисайдци с 3:1 в Мадрид в първия четвъртфинален мач, а "гражданите" се наложиха с 2:1 у дома след попадение в 90-ата минута

по статията работи: iNews.bg | 07.04.2021 | 07:23
Повече за:

Реал Мадрид снощи за пореден път показа, че ШЛ е негов турнир. Градндът спечели с 3:1 първия четвъртфинален сблъсък срещу Ливърпул. Най-много овации в спектакъла обра Винисиус, който реализира два гола за "кралете". А един добави Марко Асенсио. В началото на второто полувреме Мохамед Салах вкара гол на чужд терен, който дава надежда на тима на Юрген Клоп. Реваншът на "Анфийлд" е на 14 април, сряда от 22:00 часа.

Двубоят започна с опит на Карим Бензема да реализира. Французинът се пребори за една топка и изпревари Кабак. Той стреля с левия крак, но Алисон прикова топката в обятията си. В следващите минути от първото полувреме двата отбора действаха предпазливо и гледаха по-скоро да не направят някоя фатална грешка.

В 27-ата минута Реал Мадрид поведе в резултата. Германският халф на "кралете" Тони Кроос даде гениален пас от повече от 30 метра. Винисус използва скоростта си и се отскубна от защитата на Ливърпул. Той овладя топката с гърди, напредна и не остави шансове на Алисон за 1:0.

В 36-ата минута Реал Мадрид вкара втори гол в мача. Тони Кроос отново пробва дълъг пас, както и при първото попадение. Тренд Александър-Арлонд опита да върне с глава към вратаря Алисон, но сбърка фатално след като подари топката на Марко Асенсио. Той пое кълбото, елиминира вратаря и реализира на празна врата.

Юрген Клоп се опита да реагира след като още в 41-ата минута пусна Тиаго Алкантара на мястото на Наби Кейта. Но вместо това Реал можеше да вкара и трети гол. Нова безобразна грешка в защитата на Ливърпул позволи на Марко Асенсио да стреля, но френският нападател не успя да уцели вратата.

В началото на второто полувреме Ливърпул се събуди. "Червените" заиграха по-уверено и започнаха да атакуват повече. И това даде резултат в 51-ата минута. Тогава Диого Жота проби много добре през центъра. Той опита да стреля падайки, но вместо това подаде към Мохамед Салах. Египтянинът овладя, стреля, топката рикошира от Тибо Куртоа удари се в напречната греда и влезе във вратата му. Попадението бе разгледано от ВАР за засада, се оказа, че такава нямаше.

Реал Мадрид се окопити след допуснатия гол. Тони Кроос опита късмета си в 61-ата минута след като получи пас от Марко Асенсио. Ударът му с левия крак обаче мина над вратата.

Чудесна многоходова акция между Робъртсън, Жота и Мане завърши с удар на последния. Топката обаче бе избита в корнера. След изпълнението на ъгловия удар обаче Реал Мадрид направи страхотна контрааката. Марко Асенсио обаче само трябваше да подаде топката към нахлуващия Бензема, но той се забави.

В 65-ата минута шоуто продължи. Лука Модрич нахлу към наказателното поле и подаде отлично топката към Винисиус. Бразилският нападател на "кралетата" стреля веднага по земя. Топката обаче изненада вратаря Алисон, който я видя в последния момент, легна на плонж, но не успя да я избие.

Реал продължи да търси головете. Винисиус проби през центъра и намери Бензема. Французинът овладя топката и стреля по земя в 71-ата минута. Алисон Бекер обаче уволи топката.

В следващите минути двата отбора действаха доста предпазливо на терена. Реал прие играта в своята половина и разчиташе на контраатаки, докато Ливърпул се опита да реализира още едно попадение. Но нито едното от двете не се получи и Реал спечели първия мач с 3:1.

По същото време се изигра и друг четвъртфинал - този в Англия между Ман Сити и Борусия Дортмунд. Домакините измъкнаха крехък аванс от 2:1 с голове в началото и в самия край на мача на на Де Бройне и Фил Фодън. Между тези попадения за гостите ценен гол реализира Марко Ройс, с което реваншът на немска земя става меко казано интригуващ.

Днес са останалите срещи в ШЛ в тази фаза. В тях Порто среща у дома Челси, а актуалния първенец Байерн и ПСЖ ще играят в Германия повторение на финала от миналия сезон.