ЦСКА се развихри пред 8000 зрители и разгроми черногорци в Лига Европа

"Червените" взеха свръхкомфортен аванс от 4 чисти гола срещу Титоград и вече могат да мислят за шопинг преди реванша в Подгорица

по статията работи: iNews.bg | 09.07.2019 | 22:44

ЦСКА започна с изразителна победа своя европоход, след като надделя с 4:0 над черногорския Титоград в среща от първия квалификационен кръг на Лига Европа. Мачът се игра на стадион "Българска армия”.

Евандро вкара първото попадение в 40-ата минута, а резултатът можеше да бъде и по-убедителен до почивката, ако не бе гредата на Гълъбов малко след това.

В 52-ата минута Тиаго "уби” каквато и да е интрига с втори гол, а три минути след това и Жеферсон се разписа. В 72-ата минута и Малинов се разписа и то със страхотно попадение от над 30 метра.

Реваншът е след броени дни на черногорска земя, но той ще бъде изцяло протоколен.

Срещата започна със страхотен пропуск на Соу, който можеше да открие още в 3-ата минута, след като преодоля противниковия вратар. Той стреля технично покрай него, но в последния момент Банович успя да изчисти топката и да предотврати попадение.

Десетина минути след това черногорците стигнаха до страхотен шанс да вкарат след много нескопосан опит на Гълъбов да остави Джалович в засада.

Това обаче не се получи и последният имаше шанс да се разпише, но бе изпреварен от Черниаускас за топката.

В 25-ата минута черногорците показаха, че няма да се бият сами и изпуснаха още едно отлично положение. Този път Томаш и Черниаускас се справиха добре и попречиха на Джалович да засече кълбото на далечната греда.

Осем минути след това Тиаго и Фабрини не се разбраха за една прекрасна топка в наказателното поле на черногорците и португалецът стреля, но се стигна само до корнер.

Все пак в 40-ата минута Евандро даде аванс на домакините, пише gol.bg. Тиаго отправи удар от фаул, а стражът на гостите не се намеси добре и изпусна топката. Бразилецът пък я довкара във вратата.

Три минути след това Гълъбов нацели гредата и изпусна отличен шанс да удвои аванса на тима си, а до почивката нямаше повече попадения.

Второто полувреме започна по най-добрия възможен начин за домакините и в 52-ата минута след една доста нескопосано боксирана от стража на гостите топка Тиаго с глава успя да удвои.

В 55-ата минута Жеферсон направи преднината на домакините класическа. Соу излезе срещу вратаря на противниковия тим и стражът му изби топката от краката, но бразилецът бе на точното място, за да я довкара в опразнената мрежа.

В 72-ата минута стражът на черногорците подаде топката на намиращия се на над 30 метра от неговата врата Малинов по доста фрапантен начин при което халфът на ЦСКА с хубаво воле прати кълбото в опразнената мрежа.

До самия край нямаше повече попадения и резултатът се запази.

ЦСКА – ТИТОГРАД 4:0

1:0 Евандро 40