Алжир надскочи себе си, но не и Германия

Слаб Бундестим стигна четвъртфинал на Световното първенство

по статията работи: Иво Вецев | 01.07.2014 | 01:45

Германия имаше нужда от 120 минути, за да надиграе Алжир и да се класира за четвъртфиналите на Световно първенство 2014, след като "немската машина" забоксува и стигна само до 0:0 в редновното време, но все пак спечели с 2:1 след продължения.

Алжир изигра двубоя много вдъхновено, а особено през първите 25 минути възпитаниците на Халилходжич можеха да стигнат до гол, но пропуснаха две невероятни ситуации.

Иначе през редовното време Германия доминираше изцяло и, като изключим няколко много опасни атаки на пустинните лисици, Бундестимът имаше повече шансове, но на вратата на Алжир Райс М'Боли изигра най-силния мач в своята кариера, спасявайки цели 11 удара във своята врата.

Той обаче трябваше да капитулира в 3' на продълженията след редовното време, което приключи при 0:0. Тогава резервата Шурле показа прословутия немски характер и с безценен гол прати Германия на четвъртфиналите на Световното първенство.

Алжир нямаше сили в нападение и често губеше топката, а 120' след контраатака на Крамер топката беше избита от голлинията, но Месут Йозил успя да я довкара. Минута по-късно едно попадение успя да върне Слимани, но за повече нямаше време и Германия спечели осминафинала на Световно първенство 2014.

Бундестимът обаче отново не успя да победи Алжир, като до момента двата отбора имат 3 мача и 2 победи за африканския тим. Отправените 25 удара на Германия в мача пък са рекорд на първенството, който досега се държеше от Гана, който отправи 23 по време на загубата с 1:2 от САЩ.

Ясен е и съперникът на Германия в четврътфиналите, като Мюлер и компания ще играят срещу Франция, който по-рано днес стигна до 2:0 над Нигерия.

Алжир пък не успя да надскочи себе си, въпреки че имаше отлични шансове в мача. Отборът все пак остава само 6-ият африкански тим, класирал се за елиминациите, като това беше и първият случай, в който "пустинните лисици" излизат от груповата фаза. Отборът напуска турнира с високо вдигната глава и само с една загуба – от Белгия в първия мач от груповата фаза.