България не била мишена, а платформа за атентата

Според главния секретар на МВР обоснованите предположения, че лица от „Хизбула“ стоят зад атентата, ще са достатъчни доказателства в съда

по статията работи: Филипа Тодева | 09.02.2013 | 10:27

България не е мишена, а платформа за един терористичен акт, който има друга насоченост. Това обаче не означава, че го подценяваме. Това заяви пред Нова телевизия главният секретар на МВР Калин Георгиев.

Той посочи, че в момента се доказва тезата - "обосновано предположение", че зад атентата стоят лица от военното крило на "Хизбула".

Категоричните доказателства ще бъдат представени в съдебната фаза.

Калин Георгиев изрази увереност, че предположенията, до които е стигнала България шест месеца след кървавата атака ще бъдат приети като достатъчни доказателства в съда.

Той не пожела да коментира дали има нови заплахи.

"Зад обоснованото предположение за участие на военното крило на "Хизбулла” в атентата стои огромна по обем работа, свършена от моите колеги… Много часове, много безсънни нощи са зад тази кратка фаза”, изтъкна Георгиев.

По думите му безспорно е, че извършителите на терористичния акт са дошли от ливанската столица Бейрут. Били са във Варшава, Прага и са влезли в България от Румъния. След това са се насочили към Черноморието. След удара са се оттеглили, като са се възползвали от възможностите за свободно движение на хора в Европейския съюз.

Атентаторите са заминали за Ливан, но къде са в момента не може да се каже.

Главният секретар на МВР съобщи още, че принтерът, използван за отпечатване на "неистинските документи” е проследен, както и пътят на тези документи – доказано е че са отпечатани в Бейрут.

Наред с това от ДНК-профила на атентатора, идентифициран засега само фалшивата му самоличност – Жак Филип Мартен, станало ясно, че е бил в контакт с едно от другите лице, съпричастни с атентата – "там имаме пряка връзка между двамата”, каза главен комисар Георгиев.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


1 pepa popova 09.02.2013 | 12:19
И в крайна сметка, все още нищо не е категорично.От цялата работа излиза, че България обвини Хизбула за атентата без категорични доказателства.И сега сме седнали да се чудим, защо в тамошните медии се споменава, че имало загинали израелци, нима няма загинали български граждани при атентата.Това е поредният удар, върху външната политика на страната ни.

ТВ програма

Кино

  • Сега Последният печели...
  • 14:00 Телепазарен прозорец
  • 14:15 Книга на книгите 3 анимационен филм
  • 14:45 Имало едно време...предметите...
  • 15:00 Звезден прах тв филм
  • 15:45 Телепазарен прозорец
  • 16:00 Бързо, лесно, вкусно
  • 16:30 Светът и ние
  • Сега "Присъда" - сериал, с.2, еп.59 /п./
  • 15:00 Премиера: "Плен" - сериал, с.1,...
  • 16:00 Премиера: "Моите братя и сестри" -...
  • 17:00 bTV Новините
  • 17:20 "Лице в лице" - публицистично...
  • 18:00 "Стани богат" - телевизионна игра с...
  • 19:00 bTV Новините - централна емисия
  • 20:00 "Ергенът" - романтично риалити с...
  • Сега "Свободна да избира" (премиера) -...
  • 15:00 "Лабиринт към щастието" (премиера)...
  • 16:00 Новините на NOVA
  • 16:10 "Пресечна точка" - публицистично шоу
  • 17:00 "Семейни войни" (нов сезон) -...
  • 18:00 "Сделка или не" (премиера) -...
  • 19:00 Новините на NOVA - централна емисия
  • 20:00 "Hell’s Kitchen България" (нов...
Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.