Депутати искат от Дейвид Камерън да удължи забраната за българи

Консерваторите не искат работещи нашенци и румънци поне още 5 години

по статията работи: Мая Александрова | 19.11.2013 | 21:06

Група британски депутати от Консервативната партия настояват ограниченията за българи и румънци, работещи на Острова, да бъдат удължени с 5 години, съобщава Daily Express.

Те искат премиерът Дейвид Камерън да вземе предприеме спешни действия срещу планираното вдигане на контрола на пазара на труда на 31 декември.

Депутатите започнаха инициативата по време на заседание на парламентарна комисия, в която се обсъждаше законът за имиграцията.

Един от консерваторите за промяна в законодателството, която да предотврати евентуална нова вълна от имигранти, работещи във Великобритания.

Милс предлага сегашните ограничения срещу работници имигранти от България и Румъния да бъдат продължени до края на декември 2018 г. Предложението може да влезе в пленарната зала за гласуване до седмици.

Ако бъде одобрено, такова ограничение може да доведе до съдебни действия от страна на Брюксел, тъй като нарушава принципите на свободно движение в ЕС. От 2014 г. отпадат ограниченията за българи и румънци в целия ЕС.

По-рано този месец Daily Express призова Дейвид Камерън да не се поддава на ЕС и обяви, че поддържа ограниченията. Кампанията вече е събра повече от 120 000 поддръжници.

Английският магнат Паул Сайкс също заяви, че стои изцяло зад инициативата за запазване на контрола върху трудовия пазар за българи и румънци.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


6 cvetence xristova 20.11.2013 | 13:49
Не мога да повярвам, как може да ни принизяват до нивото на тези хора, които отиват с ясната цел да не работят,а само да източват системата им.
5 Kalina Vicheva 20.11.2013 | 10:30
Да видим дали британския премиер ще се подаде на тази манипулация. Цялата работа доста насмърдява от британска страна, тъй като е видно за какво стара реч - популизъм. Как една колониална империя видя баш в нас заплаха за съществуването си?!
4 melinda belinda 20.11.2013 | 10:05
Права си, но теб или мен никой не чува, няма как да ги убедим, че ние не сме като тях и не трябва да ни сравняват с тях, въпреки, че познавам един българин, които е в Швеция и само търси начини за измами и пари, но не му се получава. Повечето от нас отиват по принуда извън България, ако тук вземахме хубави пари и работата ни беше хубава, нито един нямаше да напусне страната ни. Убедена съм в това, въпреки всичко и въпреки, че все още съм млада и в разцвета на силите си, аз не желая да напускам България и да ме унижават по този начин, като ме обвиняват, че съм мързелива или нямам лична хигиена. Права си, защото вместо да ни обвиняват за всичко лошо да направят някакви промени и изисквания и да не се дават толкова лесно помощи, да има определен стаж или нещо друго, да за получаваш помощ. Но не бива всички да ни слагат под общ знаменател, да се повторя още веднъж.
3 Пипа Мидълтънова 20.11.2013 | 09:39
На британците пък кога някои клауза въобще им я изнасяла и са спазвали предписанията. Защо не се противят за работещите там лекари, инженери и медицински сестри?!
2 Mary Bloody 20.11.2013 | 08:56
Повдигането на въпроса за родните и румънски емигранти на Острова е с цел извличане на политически дивиденти, то е ясно. Да, братята роми не ни представят в най-добрата ни светлина и са там да паразитират върху тяхната система, но мнозинството работещи са квалифицирани и съвестни хора, които просто търсят препитание и се борят за оцеляването си. Вместо да ни сочат с пръст могат да вземат съответните законодателни мерки да пресекат тези практики и да защитят социалната си система.
1 Вилислава Георгиева 20.11.2013 | 07:39
И за какво е всичко това, след като не всички отиват там, за да живеят на гърба им и да получават помощи. Много от нас работят, без значение каква е работата, само и само да изкарат пари.

ТВ програма

Кино

  • Сега Уча, зная и играя детско шоу
  • 15:30 Рико, Оскар и разбитото сърце...
  • 17:00 Това го знам детско куиз шоу
  • 18:00 Имате среща с ... Диана Любенова...
  • 18:45 Спорт ТОТО
  • 19:00 С БНТ завинаги
  • 19:50 Разкажи ми приказка предаване за...
  • 20:00 По света и у нас
  • Сега "Баби мажоретки" - комедия (САЩ,...
  • 16:30 "120 минути" - публицистично...
  • 19:00 bTV Новините - централна емисия
  • 19:40 "Защо, господин министър?" -...
  • 20:00 "Кой да знае?" - куиз шоу с водещ...
  • 22:00 "Джон Уик 2" - екшън, трилър (САЩ,...
  • 00:30 "Специален отдел Q: Ефектът на...
  • 03:20 "120 минути" - публицистично...
  • Сега "От Италия с любов" (премиера) - с...
  • 16:00 "Да хванеш гората" - документална...
  • 16:30 "На фокус с Лора Крумова" -...
  • 19:00 Новините на NOVA - централна емисия
  • 19:40 На фокус след новините
  • 20:00 "Небостъргачът" - с уч. на Дуейн...
  • 22:00 "Джак Райън: Теория на хаоса" - с...
  • 00:10 "Лично правосъдие" - с уч. на Брус...
Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.