В резултат на усилените действия по отводняване на участъците от пътя Бургас – Созопол, залети от придошлата дъждовна вода, от МВР-Бургас съобщиха, че пътят е проходим за шофиране в двете платна.
От полицията алармират водачите на леките автомобили да шофират с повишено внимание. Пътят Созопол – Приморско остава затворен, като се ползва обходния маршрут Бургас - с. Ново Паничарево - с. Ясна поляна - Приморско.
Засега обявеното бедствено положение в Приморско остава в сила. Градът е напълно откъснат от другите населени места в района.
Министърът на регионалното развитие Десислава Терзиева разпореди Агенция "Пътна инфраструктура" и ВиК-Бургас да предприемат необходимите мерки за преодоляване на последиците от обилните валежи в района на Приморско и Созопол.