Бербатов започна със загуба във Фулъм

Новият отбор на българина загуби с 0:3 от градския съперник Уест Хям, а Бербатов влезе като резерва в 45-ата минута

по статията работи: Иво Вецев | 01.09.2012 | 16:43
fulhamfc.com

Новакът Уест Хям помрачи дебюта на Димитър Бербатов във Фулъм, след като в първи мач от третия кръг на Висшата лига в Англия се подигра със своите съграждани и победи с класическото 3:0.

"Чуковете" се нуждаеха само от едно полувреме, за да разгромят своя съперник. През първата част на терена беше само отборът на Сам Алърдайс, а Нолън (1), Рийд (29) и Тейлър (41) решиха рано-рано развоя на срещата.

Димитър Бербатов влезе в игра в самото начало на второто полувреме и беше в основата на най-добрите атаки на Фулъм, но и той не успя да помогне за по-почетна загуба в срещата, въпреки добрите му отигравания през втората част. Това е и първа загуба за българина от този съперник, като с екипите на Тотнъм и Юнайтед той не беше изпитал вкуса на поражението.

Това е втора победа за Уест Хям след завръщането на отбора в елита на английския футбол, като преди изиграването на останалите срещу от кръга Керъл и компания заемат 4-о място. Фулъм пък е само с една победа и към момента се намира на 7-а позиция с 3 точки.

Уест Хям започна ударно и още в първата минута откри резултата. Анди Керъл свали топката с глава към Рикардо Ваш Те, който пусна страхотен пас към Кевин Нолан и за нападателя не остана нищо друго освен да открие резултата в лондонското дерби - 1:0 за "чуковете".

В 9-ата минута пък Диаме проби чудесно по дясното крило и центрира в наказателното поле, където отново Керъл подаде с глава към Диаме, който стреля силно от воле, но Шварцер съумя да избие с ръка в горната греда. Две минути по-късно отново вратарят спаси своите, след като Ваш Те стреля силно в долния десен ъгъл.

Фулъм не успяваше по никакъв начин да застраши вратата на своя домакин, а липсата на Муса Дембеле определено се усещаше заради абсолютната липса на креативност в нападение. "Чуковете" пък продължаваха с добрите си атаки, а следващия гол не закъсня.

При поредния корнер в полза на Уест Хям в 29-ата минута Тейлър центрира перфектно на близката греда, където върху топката връхлетя защитникът Рийд, който надскочи всички и засече коженото кълбо в мрежата - 2:0.

"Котиджърс" пък по никакъв начин не промени играта си, докато до края на полувремето "чуковете" забиха още един пирон в ковчега на неузнаваемия Фулъм. Джеймс Колинс даде дълъг пас в наказателното поле към Керъл. Хенгеланд успя със сетни усилия да изчисти, но топката попадна на десния крак на Тейлър, който със страхотен фалциран удар направи резултата класически в 41-ата минута - 3:0 и много въпросителни пред Мартин Йол на полувремето.

Мениджърът на "котиджърс" извади още на полувремето Петрич, а на негово място влезе Димитър Бербатов - официален дебют на Берба с №9 в лондонския отбор.

Влизането на българина обаче не промени особено играта на гостите, а първите му три отигравания не бяха особено успешни. Уест Хям пък продължаваше да прави каквото си иска на терена, като Тейлър бе близо до втория си гол, но Шварцер спаси мощния му удар от пряк свободен удар.

В следващите минути гостите се активизираха, като Бербатов беше най-голямата заплаха за защитата на "чуковете", но останалите в бели фланелки не успяваха да се възползват от пасовете на българския техничар. Най-близо до гола беше Родайега, който след пас на Берба стреля от границата на наказателното поле, но Йаскелайнен спаси.

Темпото на играта пък спадна значително през последните минути, а в последните 20 минути нито един от двата отбора не се отчете с нещо по-креативно в атака, а Уест Хям спокойно разиграваше в центъра и чакаше края на срещата.

В самия край Бербатов даде два страхотни паса - първо на Деймиън Дъф, чийто удар обаче беше спасен, а след това българинът даде страхотно прехвърлящо подаване към Родайега, който от воле нацели левия страничен стълб на Йаскелайнен. В крайна сметка резултатът остана непроменен и Уест Хям се поздрави с класическа победа.