България отново изпусна Бразилия

"Лъвовете" позволиха втори пореден обрат срещу Бразилия

по статията работи: Иво Вецев | 06.07.2013 | 18:12

България ще трябва да гони две задължителни победи срещу Полша, ако иска да се класира за финалите на Световната лига, след като Бразилия нанесе огледално на вчерашното поражение на Соколов и компания с 3:1 (19:25, 25:21, 25:17, 25:19).

Възпитаниците на Камило Плачи отново взеха първия гейм с категорична игра, но след това настъпи срив в играта на националите и най-вече на Цветан Соколов. Това доведе до обрата и категоричното измерение на частите в полза на домакините.

Националите ни намалиха грешките от вчера (34), но представянето в защита и на блок не беше дори на нивото от първата среща с Бразилия.

От своя страна, Бруно Резенде показа истинска класа и разигра всичките си налични нападатели, като често те оставаха срещу разкъсан и дори единичен блок от страна на България. Именно там дойде и основната разлика - 14:8 в полза на домакините.

Цветан Соколов записа цели 7 точки в първата част, но завърши срещата с 14. Алексиев бе под нивото си и финишира с 10, а никой друг не завърши с двуцифрен точков актив.

Висото отново беше най-резултатен в полза на Бразилия, реализирайки 18 точки, докато Лукас Сааткамп записа само 2 по-малко, а неговият сервис носеше много неприятности за нашите национали. Лукарели добави 14, а Моурисио Соуза - 11.

Първи гейм

Срещата започна изключително динамично, като българите залагаха на флот сервис. Получиха се няколко много дълги разигравания, в които България показа стабилна блокада, която осигури отлични възможности за Алексиев и Соколов, благодарение на които поведохме с 5:8 при първата техническа пауза.

След почивката Братоев наниза ас, а Алексиев записа майсторска точка, което принуди Резенде да вземе таймаут - 5:10. Последваха обаче няколко неточности в защита, които доведоха до скъсяване на аванса до 2 точки - 10:12, най вече заради силните сервиси на Лукас. Все пак България задържа аванса си и водеше с 14:16 и при втората пауза.

В заключителните минути на гейма Соколов пое тежката отговорност, като реализира ключови точки, докато в защита изпуснахме няколко удобни топки - 18:20. Именно той с две поредни точки от атака и сервис натрупа аванс от 4 точки при 18:22, а до края българите успяха да увеличат превеса си - 19:25 след ас на Скримов.

Втори гейм

Въпреки че Бразилия поведе с две точки след наши грешки, Соколов и Йосифов възстановиха равенството, а Алексиев с блок даде аванс при 4:5. Точно преди паузата обаче България изпусна аванса си и след грешка и атака на Висото Бразилия поведе с 8:7.

"Лъвовете" направиха няколко поредни точки, за да поведат с 9:11, но съдийски грешки позволиха на Бразилия да изравни, както и да дръпне при 14:13. Атаката на домакините пък заработи, а с ас на Лукарели Бразилия дръпна с 2 точки - 16:14.

След техническата пауза Лукас записа две бързи точки за 18:14, което позволи на бразилците да разнообразят играта си, с което затрудниха българската защита. Алексиев пък беше хванат на блок за 20:15 - таймаут за България. След него Соколов и Самунев върнаха интригата при 20:18 и сервис за националите ни.

Съдията направи реверанс към играчите в зелено и авансът беше скъсен само на точка, но последваха няколко неточности в играта ни и Бразилия отново дръпна с 22:19. Това се оказа и решаващо, като с атака на Висото геймът приключи - 25:21.

Трети гейм

Неочакван срив настъпи в играта на България, като атаката придоби измеренията от вчерашния мач, а Бразилия се възползва оптимално - Резенде разигра всички нападатели, а паузата дойде при 8:3 за домакините.

Милушев и Градинаров се появиха на терена, но атаката продължаваше да има затруднения, а сервиса на българите спря да бъде ефективен. От совя страна, Бразилия заигра спокойно и продължи да води убедително и при второто прекъсване - 16:11.

След почивката и Братоев беше сменен, а Висото и Лукарели правеха каквото си поискат в нападение, а единични проблясъци се наблюдаваха единствено при Алексиев, който поддържаше искрата в играта на "лъвовете". При 21:13 Плачи взе таймаут, но за обрат не можеше и да става дума, а след няколко минути загубата в гейма беше факт - 25:17, след ас на Лукарели.

Четвърти гейм

Градинаров и Милушев останаха на терена, но Бразилия отново поведе сравнително лесно с 3:1, но Висото бе блокиран, а равенството - възстановено. Импулсът обаче не траеше дълго, а след нови грешки в нападение и блок на Да Силва се стигна до ново 8:4.

Българите очевидно не играеха според възможностите си, докато всичко в играта на бразилците се получаваше. Милушев и Алексиев тотално се загубиха, а разликата бавно се покачваше и удари 7 точки при 14:7. Соколов се върна на полето, но и това не помогна особено - 16:11.

До края на срещата картината на терена не се промени, а бразилците спокойно доиграха и затвориха частта на 19 - 3:1 за Бразилия.