Тренто и Кунео без проблеми в Шампионската лига

Отборите с българско участие нямат загубена точка в груповата фаза на турнира

по статията работи: Краси Киров | 13.12.2012 | 09:25

Отборите на Тренто и Кунео завършиха с победи своето участие в груповата фаза на Шампионската лига. Двата отбора дори изиграха безапелационно двубоите си и спечелиха всичките 6 срещи.

Късно снощи диагоналът Николай Учиков направи страхотен мач за Тренто, след като записа 32 точки за успеха над Цървена Звезда.

Иначе възпитаниците на Радостин Стойчев спечелиха с 3:1 гейма (25:18, 25:19, 23:25, 25:23) при гостуването си на Цървена Звезда в среща от група C на турнира. Първи съдия на тази среща бе българинът Ивайло Иванов.

С тази победа Матей Казийски и компания приключиха на първо място в групата с 18 точки. Сръбският гранд остана на последното 4-то място в група C, само с един спечелен гейм.

Най-добър играч в мача стана Учиков, който изигра страхотен двубой и реализира 32 точки за успеха на Тренто. Матей Казийски получи почивка в този мач заедно с повечето титуляри на италианския тим.

Също снощи тима на Бре Банка Ланути (Кунео) победи с  3:1 гейма (29:31, 25:20, 25:12, 25:18)отбора на румънския Ремат (Залу) в последната среща от предварителна Група G на Шампионската лига.

Цецо Соколов започна титуляр, но получи почивка след първата част. Волейболният национал записа 6 точки.

Иначе за победителите най-добър бе Дела Лунга с 22 точки, а Олег Антонов добави 15 точки. За гостите от Румъния Силмар Де Алмейда се отчете с 16 точки.