"Анфийлд" с мощен рев след бой над Манчестър Юнайтед

Гол на Стъридж в началото донесе ценен успех на Ливърпул

по статията работи: Иво Вецев | 01.09.2013 | 17:28

Ден преди 100-годишния юбилей на легендата на Ливърпул Бил Шенки, духът му се завърна на "Анфийлд", а мърсисайдци подчиниха вечния си съперник Манчестър Юнайтед с 1:0 в мач от 3-ия кръг на Премиър лийг.

Двубоят, който започна с минута аплодисменти в чест на бившия мениджър, предложи много нерви и разправии, а единственото попадение бе дело на Даниел Стърдиж (4), който се превърна в едва втория играч, стартирал първенството с голове в първите три кръга.

След гола гостите натиснаха в търсене на изравняване, докато мърсисайдци се задоволиха с опазването на резултата. В редиците на Юнайтед обаче липсваше креативност и логично се стигна до загубата.

Победата в дерби №187 изпрати Ливърпул на върха, като "червените" имат пълен актив от 9 точки. Манчестър Юнайтед пък е с едва 4 на 6-о място в подреждането.

Мениджърът на домакините Брендън Роджърс направи само една промяна в обичайния си състав, като Мартин Шкъртел влезе на мястото на контузения Коло Туре. Нападението по традиция беше оформено от Коутиньо, Аспас и голмайстора Стъридж.

Заради липсата на Уейн Рууни Мойс беше принуден да стартира срещата с Райън Гигс, докато Валенсия беше заменен от Ашли Йънг. В нападение се разчиташе на Робин Ван Перси и Дани Уебек, а пълните състави може да видите на ТОЗИ ЛИНК!

Двубоят започна с едноминутни аплодисменти в чест на 100-годишнината от рождението на легендата на мърсисайдци Бил Шенки, с когото Пуул записа най-големите си успехи на Острова. Феновете на тима пък направиха страхотна хореография.

Окрилени от подкрепата възпитаниците на Роджърс стартираха вихрено - в 3' се стигна до корнер пред вратата на Де Хеа. След центрирането на Джерард Агер засече с глава, а пред погледа на Видич, Евра и Клевърли Стъридж я насочи във вратата - 1:0 за домакините и 11 гол в последните 9 мача за бившия нападател на Челси.

Малко по-късно Ван Перси имаше отлична възможност, като стреля от задна ножица, но топката излезе в аут. Най-доброто положение беше в 12', но от няколко метра Перси и Уелбек пропуснаха да засекат във вратата.

След първите 20 минути темпото падна, а възможностите пред "червените дяволи" драстично намаляха. Ливърпул пък пропусна две добри възможности чрез Джерард и Коутиньо. В края на полувремето пък прехвърчаха сериозни искри между Перси и половината отбор на Ливърпул.

През втората част възпитаниците на Мойс заиграха далеч по-добре и в първите минути "натикаха" домакина си пред наказателното поле. При няколко случая защитниците успяваха да изчистят, като в 52' Йънг бе близо до гола, но Шкъртел се намеси умело и успя да избие на метър пред вратата.

Последва и падане на Уелбек в наказателното поле, като нападателят искаше дузпа, каквато обаче Маринър не видя. Последваха промени за двата тима, а Гигс пропусна да изравни в 68' с глава. 13 минути преди края пък Нани имаше отлична възможност, но Минуле направи поредното си спасяване от началото на сезона, запазвайки мрежата си суха - 1:0 и финални 10 минути на "Анфийлд".

Картината на терена обаче не се промени, като беззъбите атаки на Юнайтед не притесняваха защитата пред Минуле. Роджърс пък трябваше да смени Джоунс, който получи травма. Въпреки това сътресения при мърсисайдци не се получиха и те продължиха спокойно да се защитават и задържат топката при удобна възможност.

Все пак в последните 5 минути Юнайтед имаше своите шансове, а най-добрият шанс бе пред Перси, който остана сам срещу вратаря, но стреля много слабо и в аут. 30 секунди преди края пък Стърлинг можеше да увеличи до 2:0, но Де Хеа успя да парира.

• Сега България в 60 минути с Мариана...
  • 18:30 Още от деня коментарно предаване
  • 20:30 Избори 2024: Предизборни репортажи
  • 21:00 Панорама с Бойко Василев
  • 22:00 В кадър