"Българският" Тренто отново триумфира с Купата на Италия

На финала Матей Казийски, Николай Учиков и Радостин Стойчев надиграха с 3:1 шампиона Лубе Банка Мачерата

по статията работи: Мариян Найденов | 31.12.2012 | 09:35

Тимът на Итас Диатек Трентино с българите Матей Казийски, Николай Учиков в състава си и воден от Радостин Стойчев триумфира с Купата на Италия след победа с 3:1 (25:17, 25:16, 21:25, 25:23) над шампиона Лубе Банка Мачерата.

Това стана в много интересен мач в препълнената от близо 12 хиляди зрители зала "Медиоланум Форум д'Асаго" в Милано снощи.

Тренто поведе с 2:0 гейма след 25:17 и 25:16, но Мачерата намали след успех с 25:21 в третия гейм.

Четвъртата част бе изключително драматична и отиваше към тайбрек, но ас на капитана Матей Казийски донесе успеха на Итас Диатек с 25:23, а с това и третата Купа на Италия за най-успешния волейболен тим в последните години.

Мачът бе много напрегнат и във втория гейм главният съдия показа жълти картони на Матей Казийски от Тренто и Драган Травица от Мачерата.

Чешкият диагонал на тима на Радостин Стойчев Ян Щокр пък получи травма в глезена в четвъртата част и на негово място се появи другият българин в състава на световните клубни шампиони Николай Учиков.

Най-резултатен за победителите бе капитанът Казийски със 17 точки (2 аса, 2 блокади, 46 % в нападение), а кубинецът Османи Хуанторена добави 12 точки (1 ас, 1 блокада, 50 % в атака),. Центърът Емануеле Бирарели също направи силен мач и завърши с 11 точки (5 аса, 75 % в нападение). Николай Учиков се отчете с 4 точки (67 % в атака).

За най-полезен в двубоя, а и във финалната четворка, бе избран разпределителят на Тренто Рафаел (2 аса, 1 блокада, 50 % в нападение)

Най-добър за шампионите бе Иван Зайцев с 25 точки (5 аса, 59 % в нападение), а 10 точки добави сръбският център Драган Станкович (4 аса, 50 % в нападение).