Анди Мъри също ще играе 1/4-финал в Париж

Британецът ще се изправи срещу Гаел Монфис

по статията работи: iNews.bg | 02.06.2014 | 21:32
БТА/AP

Шампионът от "Уимбълдън" Анди Мъри (Великобритания) се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на Франция по тенис.

Номер 7 в схемата Мъри победи Фернандо Вердаско (Испания) с 6:4, 7:5, 7:6(3) за близо три часа игра.

Третият сет стартира с ранен пробив на Мъри, но Вердаско изравни 4:4. В тайбрека шотландецът спечели първите три точки.

След 3:3 Мъри отново пое контрол и стигна до успеха при първия си мачбол. Поставеният под номер 7 направи четири пробива от 19 възможности, пласира 35 печеливши удара и завърши с 50 непредизвикани грешки.

На четвъртфиналите Мъри ще играе с Гаел Монфис (Франция), който победи Гийермо Гарсия-Лопес (Испания) с 6:0, 6:2, 7:5 за 98 минути.