Арсенал загуби първия 1/2-финал за Карлинг къп срещу Ипсуич

Ливърпул пада от Блекпул в отложен мач от Висшата лига

по статията работи: Методий Методиев | 13.01.2011 | 08:34

Отборът на Арсенал допусна изненадваща загуба от подвизаващия се в Чемпиъншип отбор на Ипсуич в турнира за Карлинг Къп. Лондончани влязоха като твърди фаворити в полуфиналния сблъсък, но загубиха първата си среща като гости с 0:1.

Само няколко дни след кошмарното поражение с 0:7 от Челси за Купата на Англия, тимът на Ипсуич намери сили да надвие "топчиите" и да съхрани надеждите си да стигне до финала. Единствения гол отбеляза унгарският национал Тамаш Пришкин в 78-ата минута. Арсенал доминираше почти през цялото време, но се задоволяваше с многоходови комбинации, без да шутира към вратата на Мартон Фулоп.

Реваншът между двата отбора е след 2 седмици.

В отложен мач от 19-ия кръг на Висшата лига на Англия пък, друг от грандовете- Ливърпул, записа загуба като гост на непретенциозния тим на Блекпул. Това бе второ поредно поражение за новия мениджър и легенда на клуба Кени Далглиш след завръщането му начело на "червените". В първия си двубой начело той загуби от Манчестър Юнайтед за Купата на Англия с 0:1.

Този път Ливърпул отстъпи като гост на "мандарините" от Блекпул с 1:2. Двубоят започна отлично за Ливърпул, които поведоха още в третата минута. Младокът Мартин Кели изведе отлично отдясно нападателя Фернандо Торес, който с мощен шут от малък ъгъл не остави шансове на вратаря. Радостта на гостите обаче трая едва 10 минути. Тейлър изравни за "мандарините" още в 12-ата минута след груба грешка в защитата на Ливърпул.

Вторият гол, който се оказа и победен за домакините, падна в 69-ата минута на срещата. Домакините центрираха топката в наказателното поле, където Мартин Шкъртел не се намеси по най-добрия начин и тя попадна на главата на Фрейзър Кембъл, който оформи крайното 2:1 и донесе ценни три точки на Блекпул.

Така Далглиш и Ливърпул се смъкнаха до 13-ото място в класирането на Висшата лига, като "червените" имат едва 25 точки от 21 изиграни мача. Блекпул пък са девети с 3 точки повече от Ливърпул.

• Сега Имате среща с ... Диана Любенова...
  • 01:00 100% будни сутрешно токшоу с...
  • 02:35 Култура.БГ предаване за култура с...
  • 03:30 Библиотеката /п/
  • 04:00 Арт детектив рубрика за лайфстайл и...
  • 04:15 По света и у нас /п от 20:00 часа/
  • 04:45 Хрусковците анимационен филм /п/
  • 05:10 Още от деня коментарно предаване /п/
  • 00:40 "Закон и ред: Специални...