Арсенал не успя да удържи три гола преднина

Андерлехт изравни в последната минута за 3:3 чрез Митрович

по статията работи: iNews | 05.11.2014 | 00:37

Отборът на Арсенал шокира своите фенове след като направи 3:3 с отбора на Андерлехт в среща от група D на Шампионската лига.

"Артилеристите" водеха с 3:0 и се считаха за сигурен победител в тази среща преди белгийците да се вдигнат на финален щурм и да върнат три гола.

По този начин Андерлехт си отмъсти за късния обрат на Арсенал преди две седмици в Белгия. Тогава "артилеристите" стигнаха до успех с 2:1 след два гола в последните секунди на двубоя.

Срещата започна страхотно за домакините, които отбелязаха три безответни попадения. Микел Артета е точен от дузпа за 1:0 в 25-та минута. Алексис Санчес покачи на 2:0 малко по-късно, а Чембърлейн направи 3:0 в началото на втората част. Белгийците върнаха два гола чрез Антони Ванден Боре, който се разписа в 61' и 73'. В последната минута на мача резервата Александър Митрович бе точен за 3:3.

Въпреки това обаче Арсенал е много близо до класиране в следващата фаза като има 7 точки на второ място. Андерлехт следва с 2 точки, а Галатасарай е последен с една точка, лидер е Борусия (Д) без загубена точка.

В другата среща от тази група Борусия (Д) се справи с 4:1 над отбора на Галатасарай и по този начин си осигуриха едно от първите две места в групата. Въпреки неубедителните изяви на дортмундци в Бундеслигата, те отново показаха непоколебимост в Шампионската лига.

Домакините наложиха своя стил на игра още в началните минути на мача и стигнаха до гол дело на Марко Ройс, който завърши перфектна така на жълто-черните в 39-та минута. Немският национал получи страхотен извеждащ пас от Лукаш Пишчек от близо 35 метра.

Второто полувреме стартира с ексцесии по трибуните. Турските фенове започнаха да негодуват и преди едно изпълнение на корнер започнаха да мятат факли и бомби, и предизвикаха спиране на играта за 3-4 минути.

При подновяването на играта обаче падна втория гол за германците след центрирането от корнера. Гръцкият защитник Сократис Папастатополус се оказа най-съобразителен след разбъркването и покачи на 2:0.

Галатасарай върна един гол също след центриране от корнер, където Хакан Балта бе точен с глава. Минута по-късно в игра за домакините се появи Чиро Имобиле, който три минути по-късно оформи крайното 4:1. след като бе изведен от Хенрик Мхитърян.