Атлетико надви Зенит, Порто излъга Аустрия (Виена) в група G

Испанците се справиха с 3:1 над руския гранд

по статията работи: Краси Киров | 19.09.2013 | 00:19

Отборът на Атлетико (Мадрид) постигна много важна победа с 3:1 у дома над тима на Зенит (Санкт Петербург) в среща от група G на Шампионската лига. В другия двубой от тази група Порто надви Аустрия (Виена) с 1:0.

Атлетико (Мадрид) - Зенит 3:1

Срещата бе много интересна, като домакините заслужиха победата си след като не спираха да атакуват вратата на своя съперник. Зенит се опитваше по всякакъв начин да се върне в мача.

Испанците откриха резултата в края на полувремето, когато защитника Хуан Миранда засече с глава центриране от корнер.

Зенит не се предаваше и търсеше по всякакъв начин да се върне в мач. Бразилската звезда на тима Хълк отбеляз амного хубав гол със силен удар от 20 метра.

Атлетико бързо съумя да си върне преднината. Само след 6 минути Арда Туран получи добър пас и отблизо се справи с вратаря и 2:0 за домакините.

Десет минути преди края на мача резерва Лео баптищао оформи крайното 3:1. Лео получи пас и нахлу в наказателното поле, след което прати топката в долния десен ъгъл на вратаря.

Така Атлетико и Порто спечелиха по 3 точки в тази група. В следващия двубой Атлетико гостува на Порто, докато Зенит приема аутсайдера Аустрия (Виена).

Аустрия (Виена) - Порто 0:1

Отборът на Порто постигна минимална победа с 1:0 като гост на Аустрия Виена в среща от група G на Шампионската лига.

Иначе първия шанс в двубоя бе за Порто, като още във втората минута се наложи вратаря да спасява удар на Фернандо.

След това Порто взе владеенето на топката, но не стигаше до голови положения. Домакините бяха тези, които създаваха опасности.

Най-добрият шанс за Порто дойде след удар на Джаксън Мартинес, който мина близо до вратата. Отговорът на домакините не закъсня и те пропуснаха чрез Хосинер и Станкович удобни положения.

Порто все пак издебна своя момент и наказа съперника си. В 55-та мнута след пробив на Данило отдясно, топката стигна до Лучо Гонзалес, който от 15 метра нямаше как да сбърка и 1:0 за гостите от Португалия.

В оставащите минути до края на мача Порто предимно се бранеше, докато Аустрия търсеше изравнителния гол на всяка цена.