БФС даде Черно море - Ботев (Пд) на Никола Попов

Срещата между „моряците“ и пловдивчани е една от най-интересните в тази фаза на надпреварата

по статията работи: Божидар Азманов | 05.11.2013 | 11:55

Никола Попов бе определен за главен рефер на двубоя Черно море – Ботев (Пловдив) от осминафиналите за Купата на България.

Това стана ясно днес, след като излязоха съдийските наряди за първите четири двубоя от тази фаза на надпреварата. Мачовете са тази сряда и четвъртък, 6-и и 7-и ноември.

Срещата между "моряците" и пловдивчани е една от най-интересните в тази фаза на надпреварата, тъй като изправя 5-ия и 7-ия в класирането на А група.

По-рано тази есен – в края на септември, двата тима играха двубой от А група, а "канарчетата" победиха с 2:0 на стадион "Христо Ботев". Победата им обаче не дойде лесно, а при резултат 1:0 варненци изпуснаха и дузпа.

Съдия на друг много любопитен двубой - столичното дерби между тимовете на Локомотив (София) и Славия ще бъде Цветан Кръстев.

Двата тима се срещнаха в шампионата в средата на август, а "белите" се наложиха с 3:1 над "железничарите". Локомотивци обаче набраха скорост, в момента са в битката за челната седмица и изглеждат фаворити в сблъска.

Ето и всички съдийски назначения за първите четири осминафинални срещи от турнира за купата на България: