Байерн с ново голово шоу по пътя към финала за Купата

Марио Гомес направи хеттрик за по-малко от 10 минути престой на терена

по статията работи: Даниел Любомиров | 16.04.2013 | 23:55  9 Виж всички снимки

Байерн (Мюнхен) направи важна крачка към постигането на домашен дубъл в Германия, след като срази с 6:1 гостуващия Волфсбург в полуфиналния сблъсък от турнира за Купата на страната.

Шердан Шакири получи 5-ти пореден шансо да започне сред титулярите за баварците и се превърна в архитект на успеха им.

Той подаде отлично на Ариен Робен в 17-ата минута, а холандецът сложи топката на крака на връхлитащия Марио Манджукич за откриването на резултата.

В 35-ата пък Шакири, отбелязал първия си гол за швейцарския национален отбор срещу България, открадна топката от противник пред пеналтерията и изведе Робен сам срещу вратаря, при което холандецът не сбърка - 2:0.

Звездата на Волфсбург Диего разклати увереността на баварците в самия край на първата част с фантастичен изстрел по диагонала, който прати кълбото в горния ъгъл на стража Мануел Нойер - 2:1.

Шакири ознаменува блестящото си представяне със заслужен гол 6 минути след почивката, който не се оказа последен в мача.

Влезлият в 77-ата минута Марио Гомес се нуждаеше от по-малко от 10 на терена, за да се разпише три пъти и да направи преднината на тима си разгромна - 6:1.

Видео от великолепната победа на баварците вижте в Sporta.bg

Така резултатът на "Алианц Арена" показа нагледно разликата в класите на съперниците, като Байерн заслужено се класира на финал за Купата на Германия. Възпитаниците на Юп Хайнкес се отнесоха прекалено грубо с противника си, който не заслужаваше с играта си подобно изразително поражение.

Утре отново от 21:30 часа българско време е другият полуфинал между Щутгарт и Фрайбург.

Въпреки притесненията около здравето му и факта, че не взе участие в последната тренировка, Томас Мюлер започна сред титулярите за Байерн.

Атмосферата на "Алианц Арена" беше фантастична с основание - след спечелената 23-та титла на Германия баварците преследваха домашния дубъл, и то преди полуфиналния сблъсък в Шампионската лига с Барселона.

Марио Манджукич започна на върха на атаката за пореден път, вместо пренебрегнатия германски стрелец Марио Гомес, който упорито ще си търси нов отбор след края на сезона.

Манджукич никак не е любезен с бившите си работодатели от Волфсбург и го доказа отново тази вечер, вкарвайки 4-ия си гол срещу тях, откакто премина на "Алианц Арена".

Шердан Шакири даде отличен извеждащ пас вдясно за непокрития Ариен Робен, който моментално центрира успоредно на голлинията по тревата и хърватският национал засече кълбото в мрежата за 1:0 в 17-ата минута.

Гостите не изглеждаха зле на терена и особено след инкасирането на първото попадение показаха афинитет към атаката. "Вълците" отказваха да приемат статута на аутсайдер и се държаха смело на игрището срещу абсолютния хегемон в Бундеслигата.

В 35-ата минута обаче Шакири отново се оказа "черната котка" за отбраната на гостите. Той пресече невнимателно подаване назад от страна на Мадлунг и с прекрасен пас изведе Робен очи в очи с вратаря Диего Беналио. Холандецът не сгреши и удвои аванса на домакините - 2:0.

Независимо от неприятното развитие на двубоя, гостите от Волфсбург стигнаха до заслужено попадение преди почивката. То бе дело на плеймейкъра Диего, който с фантастичен фалцов удар не остави шансове на Мануел Нойер и намали на 2:1 секунди преди края на полувремето.

Само 6 минути след подновяването на играта обаче Шакири маркира прекрасното си представяне с гол. Робен и Мюлер размениха пасове на късо разстояние след корнер и топката стигна до Шакири, който пред границата на наказателното поле простреля стража на гостите и върна преднината от две попадения за баварците - 3:1.

Байерн имаше всички предпоставки да опита да разгроми съперника, като феновете на стадиона не преставаха да скандират в подкрепа на любимците си. "Вълците" обаче заслужиха уважение с представянето си до края на срещата, като запазиха интригата до край.

В 80-ата минута обаче разликата в класите отново даде отражение върху резултата, като нова скоростна акция по фланговете на домакините ги изведе до нов гол. Влезлият като резерва след почивката Марио Гомес успя да се разпише и да реализира може би един от последните си голове с екипа на Байерн - 4:1.

Германският национал очевидно беше зажаднял за игрови минути и отново порази мрежата на противника в 83-ата минута, за да маркира разгромното 5:1. Гомес имаше време да оформи и хеттрика си в 86-ата и да направи изражението на резултата прекалено несправедливо - 6:1.