Барселона не даде шанс на Аякс в Шампионска лига

Меси и Неймар отново с важни попадения за каталунците

по статията работи: Даниел Любомиров | 22.10.2014 | 00:10
БТА/AP

Барселона постигна очаквана, но много важна домакинска победа с 3:1 над Аякс в третия кръг на груповата фаза на Шампионска лига пред препълнените трибуни (с няколко хиляди фенове и на гостите от Холандия) на стадион "Камп Ноу".

Каталунците се нуждаеха от спокоен и убедителен успех след изненадващото поражение с 2:3 в Париж от ПСЖ, което маркира края на поредица от 28 срещи без загуба в евротурнирите и тази без допуснат гол от началото на сезона.

Вижте повече подробности и видео от всички мачове от Шампионска лига в Sporta.bg

Така Барселона вече има 6 точки и продължава да заема втора позиция в група F, а лидер е Пари Сен Жермен, който е със 7, след като надви с 1:0 драматично АПОЕЛ в Никозия. Аякс остава с 2 пункта, а кипърският шампион е с 1.

В седмата минута Неймар откри резултата в полза на домакините, като увеличи бройката на попаденията си (за клуб и национален отбор) на 15 в последните 12 мача. Бразилецът се разписа с първия удар изобщо в мача, завършвайки красива многоходова атака на каталунците. Меси асистира на колегата си в авангарда, като Неймар, освен с точния изстрел, се отличи с добро позициониране, като се предпази от положение на засада – 1:0.

Второто попадение за "блаугранас" падна в 24-ата минута, след като Андрес Иниеста открадна топката при изнасяне от страна на гостите. Последва подаване към Меси, който с отлично първо докосване се откри на стрелкова позиция и не сбърка, пращайки кълбото зад вратаря Яспер Силесен – 2:0.

В 88-ата минута резервата Анвар ел Гази вкара почетно попадение за гостите от Холандия, след като се възползва от добавка след блокиран шут в наказателното поле на Аркадиуш Милик – 2:1. Друга резерва – на Луис Енрике – Сержи Рамирес, оформи крайното 3:1 в 94-ата минута и за първи път се разписа с екипа на каталунците.

С попадението си Меси се доближи на два гола от рекорда на легендарния нападател на Реал Мадрид и Шалке Раул Гонсалес (71), точно както е на два гола разстояние от лидера в това отношение в Примера дивисион Телмо Сара.

Поражението от Пари Сен Жермен в предишния кръг бе първото в последните 28 мача за каталунците (преди този с Аякс), а също така спази традицията да не губи от холандски отбори като домакин. Аякс пък остава в девето поредно гостуване без победа в Шампионска лига, като за последно надви Динамо в Загреб през 2011-та година.