Бербатов с равенство срещу Зенит в Шампионската лига

Монако и Зенит не успяха да си отбележат гол в Санкт Петербург

по статията работи: iNews | 01.10.2014 | 21:01

Отборите на Зенит (Санкт Петербург) и Монако направиха равенство 0:0 в най-ранния двубой от Шампионската лига днес.

Димитър Бербатов започна като титуляр за монегаските и дори сътвори най-опасното положение за френския тим в началните минути на двубоя. Руснаците записаха в серия от 15 мача без загуба във всички турнири.

Българинът се представи на нужното ниво и бе един от най-добрите за своя отбор преди да бъде заменен. Треньорът Леонардо Жардим реши да замени нападателя в началото на второто полувреме, за да прибере малко отбора и да разчита повече на контра действия.

Иначе двубоят стартира отлично за Монако и Бербатов бе много близо до гола. Още в третата минута на мача Лукас Окампос проби много опасно отляво и намери българина в наказателното поле. Бербо веднага се освободи за стрелба, но вратаря Юрий Лодигин успя да избие топката с крак.

Монако имаше инициативата в началните минути, но постепенно Зенит опита да направи натиск, който обаче бе водеше до чисти положения пред вратата на гостите.

Монако изигра много добре първата част като не позволи на съперника да отправи точни удари към вратата. Единствено домакините пробваха далечни удари, с които нямаше как да изненадат стража на Монако.

Второто полувреме Зенит започна да поглежда по-често в предни позиции. Рондон не успя да се възползва от подаване на Хълк за най-чистото положение в мача. Малко след това Бербатов бе заменен и в игра се появи Яник КАраско, който притежава повече бързина от българина.

Рондон бе големият проблем на домакините защото пропусна и втората най-добра възможност в мача след като бе изпреварен в последния момент от Анюков. Монако успя да удържи този натиск в началото на втората част след което последваха няколко опасно контри, а Караско нацели гредата.

В края в игра за домакините се появиха Кержаков и Аршавин, но и те не успяха да донесат така желания успех за руснаците.

• 00:45 Иде нашенската музика /п/
  • 01:45 100% будни сутрешно токшоу с...
  • 03:20 Култура.БГ предаване за култура с...
  • 04:20 Истории от Олимпийските игри /п/
  • 04:35 Олтарите на България
  • 04:45 По света и у нас /п от 20:00 часа/
  • 05:30 Още от деня коментарно предаване /п/
  • 06:00 Вълната на Мария детски тв филм...
  • 00:40 "Дъф и Вазовски" - сериал, с.2,...