Българите с позитивни резултати в Лига Европа

Валери Божинов, Валентин Илиев и Цветан Генков не записаха игрови минути за своите клубове в първия кръг на Лига Европа

по статията работи: Даниел Любомиров | 15.09.2011 | 23:51

Българските легионери в Лига Европа могат да се похвалят със задоволително представяне в дебютните си мачове от кампанията в Лига Европа. Валери Божинов, Валентин Илиев и Цветан Генков не успяха да се включат в мачовете на своите Спортинг, Стяуа и Висла, но останалите национални представители записаха по 90 минути.

Вратарят на националния отбор Николай Михайлов се представи на ниво с екипа на Твенте в първия мач на холандския отбор в Лига Европа. Съставът от Еншеде завърши наравно 1:1 при гостуването си на Фулъм в неособено атрактивен мач, който обаче можеше да излъчи победител, ако не бяха точните намеси на българския страж през второто полувреме. Иначе Андрю Джонсън се възползва от ужасяваща греша в защита на гостите, за да изведе "котиджърс" напред в резултата в 18-ата минута, а в 39-ата Люк Де Йонг възстанови равенството след удар с глава.

ПСВ Айндховен спечели първи три точки в тазгодишната кампания в Лига Европа след победата с 1:0 у дома си над Легия Варшава. Станислав Манолев изигра пълни 90 минути за победителите, а единственото попадения в двубоя бе дело на Дрес Мертенс в 21-ата минута на мача.

Положението започна още от половината на холандския гранд, след като Ола Тойвонен изпълни свободен удар и в последствие топката стигна до наказателното поле на гостите от Полша, за да бъде овладяна от Мертенс, който затвърди добрата си игра за ПСВ откакто пристигна в клуба с победен гол.

Румънският Васлуй с Живко Миланов в състава си се поздрави с престижно равенство като гост на Лацио – 2:2 в мач с две дузпи и червен картон за Лучано Дзаури в 62-ата минута. Въпреки че гостите от северната ни съседка имаха числено предимство в последния половин час и водеха с един гол, не успяха да завършат сензацията и допуснаха изравняване в края.

В другия мач от Група D Спортинг победи трудно Цюрих с 2:0 като гост, а българският нападател Валери Божинов не взе участие в мача, въпреки че бе на резервната скамейка. Още в 4-ата минута Федерико Инсуа изведе португалците напред, а Рики ван Волфсвинкел в 20-ата на практика предреши изхода от двубоя с второ попадение.

Стяуа завърши 0:0 при домакинството си на Шалке 04, като Валентин Илиев остана сред резервите и не се включи в играта.

Висла загуби с 1:3 от Одензе, а българският нападател Цветан Генков не попадна в групата за двубоя.