България отива на Европейско по футбол!

Юношите ни пречупиха Чехия и си осигуриха класирането на финалите

по статията работи: Иво Вецев | 26.05.2014 | 20:51

България победи Чехия с 2:0 в елитния кръг квалификации и си осигури предсрочно участие на европейското първенство по футбол за юноши до 19-годишна възраст, което ще се проведе в Унгария през тази година.

За това спомогна и победата на Швеция над Италия с 3:1 в мач, игран в Стара Загора. Така последният мач на младите български футболисти срещу Италия ще бъде протоколен.

Младите български футболисти, водени от старши треньора Александър Димитров, стигнаха до победата и до класирането за финалите на европейското първенство през второто полувреме.

В 52-та минута след пробив по фланга на Александър Василев и отличен пас по тревата Николай Колев от границите на наказателното поле с точен удар откри резултата - 1:0 за България.

В 55-та минута за грубо нарушение Юри Содома получи директен червен картон и българският отбор вече имаше числено превъзходство на терена на стадион "Хаджи Димитър" в Сливен.

В 61-та минута Антонио Вутов получи топката в наказателното поле и от близко разстояние увеличи на 2:0. В 69-та минута за нарушение на Александър Василев бе отсъдена дузпа в полза на младите чешки футболисти.

Вратарят и капитан на българските юноши Александър Любенов демонстрира отличен рефлекс и спаси дузпата, изпълнена от Патрик Шчик.

В 76-та минута Пламен Гълъбов получи втори жълт и съответно червен картон и двата отбора останаха с по десет души на терена.