Глобиха Франк Рибери с 50 000 евро за боя над Робен

Французинът удари своя съотборник по време на полувремето на двубоя с Реал Мадрид, което и доведе до сериозната финансова санкция

по статията работи: Константин Симидчийски | 21.04.2012 | 14:27

Звездата на Байерн Мюнхен Франк Рибери беше глобен от ръководството на отбора за удара, който нанесе на своя съотборник Ариен Робен по време на почивката в мача от Шампионска лига срещу Реал Мадрид.

Баварският колос имаше много поводи за радост във вторник вечер, след като победи "кралския клуб" с 2:1 на "Алианц Арена" с гол на Гомес в 89-ата минута. Рибери пък отбеляза първото попадение.

Френският национал пък е потърсил саморазправа със своя холандски съотборник, заради ситуация, която се е развила в 40-ата минута. Тогава Рибери е искал да изпълни пряк свободен удар пред вратата на Касияс, но Робен подкрепил Тони Кроос, а ударът на немския национал беше несполучлив.

През второто полувреме дясното крило на Байерн се появи със синина под дясното си око. От клуба казаха, че няма такова нещо и бързо тушираха всякакво напрежение. Но "Билд" излезе с информация, че Рибери ще олекне с 50,000 евро заради невъздържаната си проява.

Баварската машина ще се изправи срещу Вердер Бремен през този уикенд, но треньорът Юп Хайнкес най-вероятно ще даде почивка на повечето си титуляри, тъй като Байерн има само теоритичен шанс за титлата.

Така той ще запази свежи ключовите си футболисти за реванша срещу Реал Мадрид на "Сантяго Бернабеу" в сряда. "Белия балет" не може да си позволи този лукс, тъй като тази вечер в 21:00 излиза на "Камп ноу" в мегадербито на Испания срещу Барселона.