Голово шоу между Сити и Милан в Мюнхен

"Гражданите" са на финал на "Ауди Къп"

по статията работи: Божидар Азманов | 31.07.2013 | 23:30

Манчестър Сити надви Милан с 5:3 и се класира за финала на турнира "Ауди Къп" в Мюнхен.

Давид Силва, Майка Ричардс, Александър Коларов, Хесус Навас и Стеван Йоветич се разписаха за "гражданите". За "росонерите" точни бяха Стефан Ел Шаарави, който наниза две попадения и Андреа Петаня.

Така футболистите на Мануел Пелегрини се класираха за финала в надпреварата, където ще спорят с победителя от полуфинала между Байерн Мюнхен и Сао Пауло.

Треньорът на Милан Масимилиано Алегри имаше доста проблеми със състава и не можеше да разчита на цялата си титулярна защита, след като травми лекуват Мексес, Абате, Де Шильо, Сапата и Бонера. Аут за двубоя бяха Рикардо Монтоливо, Марио Балотели, Джампаоло Пацини и Робиньо.

Мениджърът на Сити Мануел Пелегрини пък за първи път пусна в игра новото попълнение на "гражданите" Стеван Йоветич.

Сити започна много силно мача и още в третата минута комбинация между Хесус Навас и Йоветич доставиха топката за Давид Силва, който откри резултата.

16 минути по-късно Майка Ричардс покачи на 2:0, а силен удар на Коларов направи резултата класически още в 21-та минута.

Резултатът започна да придобивва унизителни за Милан размери в 32-та минута, когато Навас намери по чудесен начин Един Джеко и той направи 4:0.

Петият парцал в мрежата на Марко Амелия заши отново Джеко 9 минути преди края на първата част.

С първия си точен удар в очертанията на вратата на Джо Харт Стефан Ел Шаарави намали на 1:5, три минути по-късно той наниза второ попадение след неразбирателство в отбраната на Сити.

Последния гол в двубоя падна в 43-та минута, когато Андреа Петаня се измъкна от отбраната на "гражданите" и надхитри Харт за 3:5.

През втората част нямаше и помен от голеадата от първите 45 минути. Полувремето премина спокойно. Милан бе по-активният тим и се опита да потърси още голове, но Джо Харт на няколко пъти показа класа. Най-сериозното положение за Сити пък пропусна Негредо в 79-та минута, който стреля над вратата.

Видео от срещата вижте в Sporta.bg

Съставът на Милан: Амелия (46-Габриел), Антонини, Кристиан Дзакардо, Вергара (74-Дидак), Кевин Констант (65-Емануелсон), Траоре (46-Ночерино), Найджъл Де Йонг (74-Кристанте), Съли Мунтари (65-Поли), Кевин-Принс Боатенг (79-Пинато), Стефан Ел Шаарауи (65-К. Боатенг), Петаня (46-Нианг)

Съставът на Манчестър Сити: Харт, Ричардс, Лескът, Гарсия, Коларов, Фернадиньо (45-Родуел), Туре Яя, Навас (46-Насри), Силва (64-Милнър), Йоветич (45-Негредо), Джеко (64-Бари)