Гришо си уреди полуфинал срещу Надал, след като разгроми анонимник в Бризбейн

Ракета №1 на България Григор Димитров победи безпроблемно с 2:0 (6:1, 6:4) Ринки Хиджиката

по статията работи: iNews.bg | 05.01.2024 | 14:45
Twitter

Ракета №1 на България Григор Димитров победи безпроблемно с 2:0 (6:1, 6:4) Ринки Хиджиката в 1/4-финал в турнира от сериите ATP 250 в Бризбейн, продължил само 1 час и 19 минути.

Така Григор Димитров чака на полуфинала в Австралия Рафаел Надал, който имаше затруднения, но надви Джордан Томпсън.

Първият сервис в мача бе за Григор Димитров, който взе подаването си и поведе в резултата. Последва пробив за Гришо и 2:0 в негова полза. Българинът затвърди преимуществото си, вземайки сравнително лесно и следващия гейм. Последва нов пробив, с който родният тенисист поведе с 4:0 в резултата. Изходът в сета бе предрешен скоро след това, когато със сечен бекхенд по правата Гришо сломи Хиджиката за 5:0. Австралиецът успя да вземе свое подаване при третия си опит, но това даде възможност на българина да сервира за спечелването на сета при 5:1 в своя полза. Макар и трудно, Гришо спечели своя сервис гейм и с първия си сетбол затвори първата част в мача с 6:1.

В началото на втория сет Хиджиката опита да рискува, но това му изигра лоша шега и допусна ранен пробив. Гришо затвърди пробива, вземайки своя сервис гейм за 2:0. Хиджиката се върна в сета, вземайки следващото си подаване. Напорът му обаче бързо бе уталожен - 3:1 за Григор Димитров! Поставеният под №71 в световната ранглиста австралиец взе и второто си подаване и така остана в сета. Българският тенисист обаче отговори и взе подаването си - 4:2! В тежък и за двамата тенисисти 7-и гейм на втория сет Хиджиката успя да намали пасива си. След това двамата размениха по един гейм за 5:4. Гришо показа по-голямата си класа и не сгреши при своя сервис гейм, като с 12-ия си ас в мача си гарантира успеха с 6:4 в гейма, а така и победата в мача!