Исторически успех за Ливърпул

Мърсисайдци с първи успех на "Британия Стейдиъм" от 29 години насам

по статията работи: Иво Вецев | 12.01.2014 | 20:45

Ливърпул показа най-доброто от атакуващата си сила тази вечер на "Британия Стейдиъм", а това помогна на отбора да спечели с грандиозното 5:3 срещу Стоук Сити в мач от 21-ия кръг на Премиършип.

Така мърсисайдци прекъснаха черната си серия като гост на този съперник, тъй като легендарният ангийски клуб нямаше победа цели 29 години в първенството, но сега успя да надделее над коравите домакини, макар и с голяма доза шанс.

В началото по нищо не изглеждаше, че ще видим подобна драма, след като Шоукрос си вкара автогол 5 минути след началния съдийски сигнал, а Суарес в 32' след грешка на защита успя да удвои резултата.

Стоук обаче осъществи великолепно завръщане, след като първо Питър Крауч върна "грънчарите" в мача с гол с глава, а след това и Чарли Адам наказа бившия си клуб.

Решаващият момент в срещата дойде малко след началото на втората част, след като Стъридж падна в наказателното поле на домакините, а съдията се подлъга и отсъди дузпа в полза на гостите. Джерард беше точен, а малко след него и Суарес направи 4:2.

Това обаче не беше всичко, след като Уотърс върна домакините в мача 5 минути преди края, но Стъридж с брилянтен гол 2 минути по-късно фиксира крайното 5:3 в полза на гостите от Мърсисайд. С товао Ливърпул отново се завърна в топ 4, а за повече новини и статистики от Премиършип четете Sporta.bg