Италия победи с 3:0 Германия и записа втора победа в София

"Адзурите" спечелиха убедително мача си срещу Бундестима и при победа срещу Словакия утре ще финишира на първо място в своя поток

по статията работи: Иво Вецев | 10.05.2012 | 22:55

Италия показа съвсем различно лице от вчерашното срещу Финландия и разби отбора на Германия с чиста победа, постигната за точно 90 минути - 3:0 (25:22, 25:21, 25:22).

"Скуадра адзура" изигра изключително добър двубой, в който успяха да подобрят всеки свой елемент на игра, благодарение на което завоюваха така ценният успех. Срещу Бундестима Зайцев изигра много добър мач, като беше най-стабилният играч при посрещането, а неговите сервиси гарантираха обрата на Италия в последната част, в която те изоставаха с три точки при 19:22.

Най-полезен за победителите беше посрещачът Иван Зайцев, който записа 10 точки от атака, но защитата му, както и сервисите му, осигуриха голямо предимство за отбора на Мауро Беруто. Най-резултатен бе Ласко с 12, а 11 добави Мастранджело. Аднреа Бари отново разочарова, като определено не се намира в най-добрата си спортна форма тук в София.

Немците от своя страна не показаха играта от предните два дни, като в атака италианският блок успяваше да се справи с яловата германска атака. Грозер беше най-резултатен за Германия с 18 точки, но той записа едва 36 % успеваемост в атака.

Германците останаха лидери във втория поток на олимпийската квалификация в София, но те изиграха и трите си срещи. Бундестимът е с 6 точки след две победи и една загуба, докато Италия има 5 точки след един чист успех и един с 3:2 срещу Финландия. Утре "адзурите" излизат срещу Словакия, като евентуална загуба с 0:3 или 1:3 ще изхвърли Мастранджело и компания от турнира.

Още от началото на двубоя италианците показаха класа и успяха да разбият добрата защита на Германия. Зайцев и Ласко успяваха лесно да преодолеят блокадата на немците, а освен в атака Зайцев се справяше перфектно и в защита със своите 83% позитивно и 67% отлично посрещане. Логично, "адзурите" водеха през целия гейм, като успяха да направят три точки разлика още в началото, а до самия край на първата част играха много стабилно и заслужено спечелиха - 25:22.

Вторият гейм започна по същия сценарий от първия, но този път немците играеха доста добре. Блокадата на отбора заигра по-добре, а редуването на силни сервиси с флот разколеба италианското посрещане и логично се стигна до 8:12 в полза на Бундестима. Италия чрез Зайцев и Ласко все пак успя да намали аванса на Германия, като техническата полза дойде при 14:16 за Тишер и компания.

Заключителната част на гейма се развиваше точка за точка, но италианският блок спря Грозер и резултатът бе изравнен - 18:18, а след това 19:19. Мастранджело заби през центъра, а след това направи и ас, след който Скуадрата водеше с 2 точки - 21:19, а тройната блокада на Италия за 22:19 принуди немците да вземат таймаут. Симоне Пароди и Иван Зайцев поддържаха успешно разликата след прекъсването и "адзурите" спечелиха и втория гейм в срещата - 25:21 и 2:0

Третият гейм започна изключително равностойно, като отборите играеха точка за точка до първата техническа пауза, която дойде при 8:7 в полза на Италия. Момчетата на Мауро Беруто позасилиха своята атака и това доведе до три точки аванс за "Скуадра адзура" - 15:12. В играта им обаче настъпи срив и немците бързо се възползваха, записвайки 4 поредни точки - 15:16 при второто техническо прекъсване.

Италианците продължиха с колебливата си игра, но Бундестимът не успя да се възползва от това и Фей изравни за 19:19. Две бързи точки обаче върнаха немците напред, а поредната слаба изява на Бари след сервис на Гюнтор направи разликата три точки - 19:22. Ласко заби мощно по диагонала и прати Зайцев на линията за изпълнение на начален удар, което се оказа решаващо за обрата в гейма. Две блокади на Мастранджело и Пароди, както и отново Ласко донесоха точка аванс за Скуадрата, а след аут на Бьорн Италия имаше точка за гейма и мача. Тя беше реализирана и "адзурите" се поздравиха с чиста победа 3:0 след страхотен обрат в последния сет.