Италия свали Испания от европейския футболен трон

С голове на Киелини и Пеле в продължението „скуадра адзура” надви с 2:0 „ла фурия роха”

по статията работи: iNews.bg | 27.06.2016 | 21:05

Вдъхновена Италия подчини Испания с победа 2:0 в осминафинал на Евро 2016 и детронира еврошампиона. "Скуадрата" изнесе класна продукция и през по-голямата част от времето беше господар на терена.

След няколко пропуска - в 33-ата минута Джорджо Киелини попадна в прегръдките на своите съотборници. Защитникът бе най-съобразителен след един фаъл и отбита от Де Хеа топка. Той не се затрудни и от 2 метра на празна врата даде аванс на тима от Ботуша.

През втората част Италия отново бе по-адекватния отбор и имаше удобни шансове да удвои. Това не се случи и Испания натисна в последните 20 минути.

Вместо да се затвори обаче Италия контраатакуваше опасно. Така в 90-ата минута Грационо Пеле заби втори гол отблизо и сложи точка на спора.

Така на Ботуша празнуват, защото Италия си отмъсти по-сладък начин на Испания, която на финала на миналото европейско първенство спечели титлата именно след бой над днешния си съперник.