Казийски и Стойчев отпаднаха от Шампионската лига

Тренто загуби със златен гейм от Динамо Москва в Италия

по статията работи: Краси Киров | 24.01.2013 | 09:57

Четирикратният световен клубен шампион Тренто (Италия) изненадващо отпадна от руския Динамо Москва на осминафиналите (топ 12) на Шампионската лига по волейбол.

Италианският тим, воден от българския специалист Радостин Стойчев, спечели убедително реванша с 3:0 (25:19, 25:18, 25:12), но след загубата в първата среща преди седмица в Москва с 2:3 (21:25, 23:25, 25:20, 25:17, 12:15), според правилата, двубоят трябваше да бъде решен със златен гейм.

В него руснаците показаха по-здрави нерви и спечелиха с 15:12, а с това оформиха сензационния си успех над фаворита. Тренто доминираше в реванша и не даде никакви възможности на съперника в първите три гейма, които взе за малко повече от час.

В решаващата допълнителна част обаче Динамо рано взе добър аванс от 7:3 точки. Тренто опита обрат и стигна до 9:10, на за повече италианците нямаха сили. Павел Круглов завърши с 18 точки за руснаците, 7 от които в златния гейм.

За домакините Османи Хуанторена реализира 16 точки, Ян Щокър добави 14, а Матей Казийски се отличи с 12 точки. Другият българин в състава на Тренто Николай Учиков не взе участие в мача.

"Знаехме, че златният гейм е много рисков и за съжаление нашите опасения се превърнаха в реалност. Златният гейм е въпрос на късмет, но все пак този късмет трябва да бъде подплатен и с добра игра. Той не идва, когато просто чакаш съперника си да сгреши. Динамо заслужи победата, защото игра по-интелигентно от нас. Трябва да приемем тази загуба и да дадем всичко от себе си в оставащите ни срещи до края на сезона", коментира разочарованият Стойчев след мача.

В топ 6 Динамо Москва ще срещне защитаващият титлата си Рубин Казан, който победи като домакин в реванша германския Берлин Волей с 3:2 (25:15, 21:25, 28:30, 25:13, 16:14).