Кунео се спаси от елиминация срещу Мачерата, Владо Николов MVP в мача

Шампионът изравни серията с Мачерата - 2:2, след победа с 3:1 (25:23, 23:25, 25:23, 25:18) като гост, а Владо Николов стана топреализатор в мача с 22 точки

по статията работи: Мариян Найденов | 05.05.2011 | 09:22

Щампионът Кунео постигна изключително ценна победа в 1/2-финалната серия срещу Мачерата в италианското волейболно първенство. Шампионите бяха на прага на елиминиране, изоставайки с 1-2 победи, но съумяха да стигнат до успех като гост над Мачерата с 3:1 (25:23, 23:25, 25:23, 25:18) и изравниха резултата в плейофа. По този начин победителят от сблъсъка между двата тима ще бъде определен в решителен пети мач, в който домакинското предимство ще е на страната на настоящите шампиони от Кунео.

Владимир Николов бе в основата на успеха на своя тим. Капитанът на националния ни отбор реализира най-много точки от всички на игрището - 22 и заслужено бе избран за MVP в мача.

Първите три гейма на срещата бяха изключително оспорвани като Кунео се наложиха с 25:23 в първата и третата част, а домакините взеха със същия резултат втория гейм. Успехът на Кунео в третия гейм обаче сякаш прекърши тима на Мачерата и в четвъртата част на срещата гостите доминираха на полето стигайки до 25:18 в своя полза. По този начин Кунео се поздрави с успеха и се спаси от отпадане.

Освен Владимир Николов, за Кунео силен мач направиха и Волков и капитанът Вуут Вийсманс, които се отчетоха съответно с 12 и 10 точки, а играта на шампионите бе дирижирана умело от Никола Гърбич. За Мачерата Игор Омърчен записа 20 точки, а Савани добави 18 пункта, но усилията им не се оказаха достатъчни и домакините пропуснаха идеална възможност да затворят серията пред своя публика.

Решаващият пети мач между двата отбора, който ще определи и единия финалист за титлата на Италия, ще се играе на 8 май Кунео, а победителят от сблъсъка между Кунео и Мачерата ще се изправи в спор за отличието срещу Тренто или Модена, които мерят сили в другия 1/2-финал.