Леброн донесе първа победа на Маями във финала на Изток

Шампионите победиха със 103:102 Индиана Пейсърс

по статията работи: Краси Киров | 23.05.2013 | 09:30

Маями Хийт спечели първия финал в Източната конференция след драматичен успех над Индиана Пейсърс със 103:102.

Това бе един от най-интересните мачове през този сезон, а публиката в залата на Маями изригна, след като звездата Леброн Джеймс донесе победата с кош в последната секунда на продължението.

Леброн се извиси над всички в този мач с поредния си трипъл-дабъл. Крал Джеймс записа 30 точки, 10 борби и 10 асистенции.

Двубоят бе много равностоен, като двата тима се подгониха в точките още от самото начало. На полувремето Индиана водеше с 5 точки, но те бяха стопени в третата четвърт от мача.

В края на последната част Маями имаше преднина от 3 точки, но Пол Джордж вкара двубоя в продължения, след като вкара тройка 0,07 стотни от секундата преди финалната сирена.

В продължението отново нито един от двата отбора не успя да натрупа аванс. 2,2 секунди преди края обаче Индиана поведе след три наказателни удара на Пол Джордж.

Последва таймаут, след което Леброн Джеймс взе топката и с превъзходно отиграване показа защо е номер 1 в света и изправи всички хора в залата на крака за първата победа във финала на Изток.

Дуейн Уейд добави 19 точки за победителите. Крис Бош и Крис Андерсън добавиха съответно 17 и 16 точки за успеха на Маями. За гостите от Индиана най-добър бе Пол Джордж със своите 27 точки. Дейвид Уест реализира 26, а Рой Хибърт добави 19 пункта.

Следващата среща е в петък срещу събота вечерта отново в Маями.

Видео с уникалния кош на Леброн Джеймс и всичко най-интересно от мача може да гледате в Sporta.bg.