Лудогорец надигра Ботев и загря за Ливърпул

Безяк и Абало носят победата

по статията работи: Иво Вецев | 12.09.2014 | 18:55

Шампионът Лудогорец изигра един от най-стойностните си двубои до момента в А група и стигна до успех с 2:1 като гост на Ботев (Пловдив) в мач от 6-ия кръг на българското първенство.

Предвид факта, че двата отбора имаха 4 равенства в последните си 6 мача се очакваше страхотно дерби, но "орлите" надиграха тактически своя опонент триумфираха с важни три точки.

Лудогорец направи необходимото в началото на двете полувремена, след като в 7' с топовен удар Дани Абало успя да открие резултата, а в 48' от воле Роман Безяк удвои и донесе победата на участника в Шампионска лига.

Все пак пловдивчани стигнаха до гол в 88', като Цветков беше точен от дузпа, но "орлите" не допуснаха повече шансове за домакините.

Шампионите контролираха събитията на срещата и, въпреки че Ботев имаше инициативата що се отнася до владението на топката, домакините нямаха реални шансове за гол освен един страхотен удар на Огнянов в края на първото полувреме.

Това е трета поредна победа за Лудогорец над Ботев след успехите във финала за Купата на България (1:0) и за Суперкупата на страната (3:1).

С победата си шампионите се доближиха на точка от лидера ЦСКА, който е с 16 точки. Втори е именно Лудогорец, а Ботев остана на 3-о място с 14 пункта. През седмицата Лудогорец играе срещу Ливърпул в първия си мач от груповата фаза на Шампионска лига.

• Сега Грижа документален филм /България,...
  • 18:00 Спасението игрален филм /България,...
  • 20:30 "Осъдени души
  • 22:45 Снимка с Юки игрален филм...
  • 00:35 Й.С.Бах: "Йоханес пасион"/1 част/...
  • 01:35 100% будни сутрешно токшоу с...
  • 03:10 Култура.БГ предаване за култура с...
  • Сега "Като готвачите" - комедия, драма...
  • 20:00 "Аз обичам България" - забавна...
  • 22:30 "Dancing Stars Extra" - зад...