Лудогорец сгази Динамо Букурещ

"Орлите" от Разград постигнаха трета поредна победа в Австрия, Локо Пловдив пък загуби от грузинци

по статията работи: Божидар Азманов | 02.07.2012 | 21:05

Лудогорец постигна престижна победа с 3:1 над Динамо Букурещ в контролна среща играна в Австрия.

През целия мач българския шампион бе по-добрият тим, а головете за състава от Разград вкараха Емил Гъргоров (2) и Мирослав Иванов. За румънците точен от дузпа в края на срещата бе Тукудеан.

Това бе трета поредна победа от три мача за футболистите на Ивайло Петев. До този момент те надвиха елитния румънски тим Астра Плоещ с 1:0 и австрийския третодивизионен Сваровски Тирол с гръмкото 10:0.

За Лудогорец в мача с гранда от Букурещ дебютира дошлият именно от Динамо румънски бранител Козмин Моци. Това бе и единствената промяна в титулярната единайсеторка на разградчани в сравнение с двубоя с австрийския Сваровски, завършил с победа с 10:0 за българския тим.

Ивайло Петев започна със следната единайсетрока - Чворович, Минев, Моци, Гулдан, Кайсара, Иванов, Генчев, Дяков, Стоянов, Марселиньо, Гъргоров. В състава на Динамо като резерва пък бе записан бившият футболист на ЦСКА Мишел Платини. Двубоят бе наблюдаван от треньора на Динамо Загреб Анте Чачич, чийто тим също е на подготовка в Австрия.

Лудогорец тотално доминираше през първото полувреме и най-малкото, с което можеха да се оттеглят румънците бе едно попадение. То падна в 19-та минута, когато Емил Гъргоров се възползва от грешка в отбраната на Динамо, открадна една слабо върната топка и прехвърли стража Балградеан за 1:0.

В 28-та минута разградчани направиха отлична атака и след двойно подаване между Дяков и Кайсара топката стигна до Иван Стоянов, който отправи хубав удар от границата на наказателното поле, но румънският вратар бе на мястото си и изби в корнер.

Натискът на шампионите на България продължи и две минути преди края на първата част Емил Гъргоров се откъсна от защитата на Динамо сам срещу вратаря и се опита да намери Иван Стоянов, но сантиметри не достигнаха на бившия футболист на ЦСКА, за да удвои резултата.

Втората част зашочна с два бързи гола на Лудогорец. Първо в 53-та минута Иван Стоянов центрира отдясно и Емил Гъргоров с глава направи 2:0, а само две минути по-късно Мирослав Иванов бе изведен от Светослав Дяков след двойно подаване и останал сам срещу Балградеан от малък ъгъл направи резултата класически,

След 57-та минута Ивайло Петев постепенно замени всички футболисти на терена с изключение на стража Иван Чворович. Трмпото на игра спадна, но Миро Иванов отправи няколко опасни удара.

В 82-та минута съдията посочи бялата точка, след като Чворович фаулира румънски футболист в наказателното поле, при едно неразбирателство в отбраната на българския тим. Тукудеан застана зад топката и отбеляза почетното попадение за Букурещкия гранд.

Локомотив Пловдив пък записа трето поражение по време на своята лятна подготовка, след като отстъпи с 2:3 на грузинския Зестафони. За "смърфовете" се разписаха Здравко Лазаров и Илиян Йорданов. За гризинците точен бе на два пъти Двали, а едно попадение добави Бабунашвили.

• Сега Имате среща с ... Диана Любенова...
  • 18:45 Спорт ТОТО
  • 19:00 С БНТ завинаги
  • 20:30 Избори 2024: Предизборни репортажи
  • 21:00 Българска киновечер: Дело 205/1913...
  • 23:25 По света и у нас
  • 23:40 Арт детектив рубрика за лайфстайл и...