Лудогорец срази Ботев във вълнуващото дерби

Два гола на Клаудиу Кешерю решиха срещата

по статията работи: Даниел Любомиров | 19.09.2015 | 22:04
Повече за:

С два гола на новото попълнение в атака Клаудио Кешерю Лудогорец подчини Ботев с 2:1 на своя стадион в Разград в среща от деветия кръг на българската А група. Дербито от съботната програма на кръга оправда очакванията за интрига и непредсказуемост, след като "канарите" до последно се съпротивляваха на шампиона и в голям период от мача изглеждаха сякаш може да откраднат точка.

Головете вижте в Sporta.bg

Кешерю изведе "орлите" напред в 15-ата минута, но Лъчезар Балтанов изравни в 55-ата. Шест минути преди края на редовното време отново Кешерю се разписа за домакините, за да им осигури минималния успех с 2:1.

Румънският нападател реализира двете попадения благодарение на отличното си пласиране, защото и двата му гола бяха от добавки. Първо в 15-ата минута Марселиньо центрира в наказателното поле и стражът на Ботев Голас изби право в обсега на Кешерю, който не се поколеба да прати топката в мрежата.

Голас се реваншира за грешката си в 27-ата минута, когато попречи на Кешерю да се разпише за втори път, останал сам срещу него. В 35-ата минута нов удар на румънеца бе избит от вратаря на Ботев, след като Джонатан Кафу направи отличен пробив.

След почивката "канарите" осъществиха натиск и след като Милан Борян спаси чисто голово положение след удар на Милен Гамаков, се стигна до ъглов удар. От неговото центриране Балтанов бе оставен непокрит и отблизо засече топката в мрежата на Лудогорец за 1:1.

В следващте минути Ботев пропусна три чисти голови положения и бе наказан в 84-ата минута, когато вратарят им изби удар на Вандерсон в краката на Кешерю и нападателят не сбърка без опразнената врата – 2:1.

• Сега Култура.БГ предаване за култура с...
  • 12:35 Малки истории
  • 12:45 Телепазарен прозорец
  • 13:00 Последният печели...
  • 14:00 Телепазарен прозорец
  • 14:15 Книга на книгите анимационен филм
  • Сега "Преди обед" - токшоу с водещи...
  • 13:30 "Златно момче" - сериал, с.2, еп.15...
  • 15:00 "Бараж" - сериал, еп.68