Лукойл Академик с втори успех в Юрочалъндж, надигра Макаби Нетаня с 84:76

Шампионите бяха на косъм от нелепа загуба, но успяха да се справят

по статията работи: iNews.bg | 01.02.2011 | 19:44

Най-добрият български баскетболен отбор през последните години Лукойл Академик постигна втора победа във втората групова фаза на третия по сила европейски клубен турнир Юрочалъндж. "Студентите" надиграха с 84:76 (20:21, 28:13, 17:17, 19:25) гостуващия тим на Макаби Нетаня в зала "Универсиада" в София. Момчетата на Йовица Арсич владееха напълно иниацитивата през първите 30 минути на двубоя срещу осмия в израелското първенство тим, но допуснаха да се стигне до малко драматична победа в последната четвърт.

Травис Питърсън бе най-полезен за Лукойл със 17 точки и 10 борби, а Стояновски и Божидар Аврамов добавиха съответно 15 и 13 точки. За гостите от Израел Ромио Травис се отличи със страхотните 32 точки и 14 борби.

Двубоят започна добре за българския шампион, който стартира със 7 безответни точки в своя полза, но към края на първата част се стигна до равенство 19:10, а в самия край гостите дори успяха да поведат с 1 точка и да спечелят първата част с 21:20.

Подемът на Макаби Нетаня продължи в началото на втората четвъртина, като гостите водеха в резултата след първите 3 минути игра. В този момент обаче българите вдигнаха оборотите и постепенно започнаха да трупат актив в своя полза, като се стигна до преднина от 14 точки в края на частта.

След почивката "студентите" продължиха да играят стабилно и не позволяваха на своя противник да стопи аванса им, а след третата четвърт резултатът бе 64-51 в полза на българския тим.

В последната част обаче настъпи истински срив в представянето на нашия тим, който очевидно си позволи да се отпусна и да подцени израелците. След три минути игра преднината на Лукойл бе сведена до 3 точки при 67:64, а минута преди края се стигна дори до 75:74. Все пак българския тим успя да се концентрира и да успокои своите привърженици, стигайки до краен успех с 8 точки разлика в края

Основният съперник на Лукойл Академик за първото място в група "I" на турнира Юрочалъндж - Спартак Санкт Петербург пък записа трета поредна победа в карето, след като разгроми като домакин тима на Макаби Хайфа със 101:60.

След победата Спартак е лидер в група "I" на турнира със 100% актив. Втори е Лукойл Академик с 2 успеха и 1 загуба, а трети тимът на Макаби Хайфа с 1 успех и 2 поражения. Последното място заема Макаби Нетания с 3 поражения.