Манчестър Сити поведе класирането в английската Висша лига

Арсенал и Челси също с победи, Мартин Петров поигра при загуба на Болтън

по статията работи: Методий Методиев | 15.01.2011 | 21:04

Българският национал по футбол Мартин Петров записа 24 минути игра при загуба на неговия клуб Болтън с 2:0 от Стоук Сити в среща от 23-ия кръг на английската Висша лига. Головете за домакините от Стоук реализираха Хигинботъм в 37-ата минута и Матю Етерингтън в 63-ата, а Петров влезе в игра ведната след второто попадение на Стоук.

В друга среща от кръга, отборът на Манчестър Сити стигна до трудна победа като домакин на Уулвърхямптън. "Гражданите" губеха с 0:1, за да обърнат нещата до 4:1 в своя полза. След това момчетата на Роберто Манчини допуснаха нови два гола, за да треперят в последните секунди, но в крайна сметка стигнаха до успеха с 4:3.

Ненад Милияш откри резултата за гостите, но с попадения на Коло Туре в 40-ата и Карлос Тевес в 47-ата, Ман Сити обърна нещата в своя полза. Само 5 минути по-късно пък братът на Коло Туре- Яя, също записа името си сред голмайсторите за 3:1. В 66-ата минута "гражданите" стигнаха и до четвърто попадение, когато Карлос Тевес реализира второто си попадение в мача. Силите на гостите стигнаха само за две попадения, дело на Кевин Дойл и Роналд Зубар, но за повече Уулвърхямптън нямаха време.

Лондонският Челси също успя да стигне до ценни три точки в 23-ия кръг, но значително по-лесно от Ман Сити. "Сините" победи с 2:0 като домакин тима на Блекбърн. Головете за победата бяха дело на Бранислав Иванович в 57-ата минута и Никола Анелка в 76-ата. Освен това, Челси на два пъти удари и гредите на вратата на Блекбърн.

Друг столичен клуб- Арсенал, също се поздрави с лесна победа над последния в класирането и градски съперник Уест Хям. "Топчиите" спечелиха гостуването си на "Ъптън Парк" с категоричното 3:0. Робин ван Перси и Тио Уолкът бяха точни за гостите през първите 45 минут, а отново Ван Перси от дузпа в 77-ата минута оформи и крайното 3:0 в полза на Арсенал.

С победата си над Уулвърхямптън, Манчестър Сити излезе начело в класирането във Висшата лига, поне до утре, когато мачът си ще изиграе досегашният лидер и градски съперник Манчестър Юнайтед. Сити има 45 точки от 23 срещи, докато Юнайтед са с 3 мача по-малко и едва точка зад лидера. Третото място е за Арсенал, който има 43 точки от 22 мача. Челси пък имат 38 пункта в своя актив и заемат четвъртата позиция.