Мартин Петров и Болтън загубиха от Ливърпул

Стенли и Астън Вила завършиха 0:0 с Уулвърхемптън, а Челси взе трудна победа над тима на Норич на "Стамфорд Бридж"

по статията работи: Краси Киров | 27.08.2011 | 21:29

Днес се изиграха две срещи с българско участие в третия кръг на английската Висша лига. Астън Вила със Стилиян Петров завърши наравно 0:0 като гост на Уулвърхемптън. Болтън с Мартин Петров пък загуби с 1:3 при гостуването си на Ливърпул. Челси стигна до трудна победа над тима на Норич.

Утре от 18:00 часа е голямото дерби между Манчестър Юнайтед и Арсенал, като всички се надяват Димитър Бербатов да се появи в игра за "червените дяволи".

Капитанът на Астън Вила и българския национален отбор Стилиян Петров изигра пълни 90 минути за своя тим, който обаче достигна единствено до равенство 0:0 при домакинството си на Уулвърхемптън. След този двубой бирмингамци имат пет точки от три мача.

Мартин Петров и неговия Болтън отстъпиха с 1:3 на тима на Ливърпул. Българинът започна като титуляр за гостите от Болтън и игра цял мач за своя тим. Марто се отчете с няколко добри отигравания и много опасен удар от воле спасен от Пепе Рейна. Именно след атака на Петров дойде и гола за гостите.

Първият гол в срещата падна в 15-та минута, когато Даунинг центрира опасно, но вратаря Юси Яскелайнен изби топката. Тя попадна в Джордан Хендерсън, който финтира двама защитници и я прати във вратата за 1:0.

Четири минути по-късно Мартин Петров можеше да изравни. Крис Йигълс намери българина в наказателно поле и от воле Мартин прати истински снаряд спасен от Пепе Рейна.

Ливърпул нанесе своя удар в началото на втората част, когато вкара два гола за две минути. В 52-та минута след центриране от корнер, Мартин Шкъртел с глава се разписа за 2:0. В следващата атака Кайт намери Чарли Адам пред наказателното поле и новото попълнение на Ливърпул с хубав удар покачи на 3:0.

След тези попадения домакините намалиха темпото, но Луис Суарес не спираше да тормози защитата на гостите. Уругваецът искаше на два пъти дузпа срещу него. Така се стигна до последната минута, когато Мартин Петров получи пас по лявото крило и в типичния си стил надбяга Джейми Карагър, но в последния момент защитника изби топката, която попадна в Класнич и той оформи крайното 3:1. Така Ливърпул събра 7 точки след първите три кръга, докато Болтън има само 3.

Челси постигна втората си победа в Премиършип, след като се справи трудно с новака Норич с 3:1 на своя стадион "Стамфорд Бридж". Срещата бе много драматична, като Дидие Дрогба получи много лош удар, а новото попълнение на тима Хуан Мата отбеляза третия гол в даденото от съдията продължение.

Преди това Жозе Босингва откри резултата още в 6-та минута. Норич изравни след грешка на вратаря Иларио, когато Грант Холт се възползва и от трудна позиция реализира за 1:1 в 63-та минута. В края на двубоя Рамиреш бе съборен в наказателното поле, като съдията даде червен картон на вратаря на Норич, а Франк Лампард бе точен от бялата точка.

Новите попълнения на Челси Ромелу Лукаку и Хуан Мата дебютираха след като се появиха като резерви. Дидие Дрогба получи много неприятен удар от вратаря Холт и падна на земята в нокдаун в средата на втората част. Нападателят бе изнесен на носилка, като не се знае какво е състоянието му. Последният гол бе дело на Хуан Мата в продължението на мача. След три мача Челси вече има 7 точки в класирането.