Матей Казийски и Тренто продължават с победния си ход в Италия

Тренто пребори съпротивата на Мачерата, Владо Николов с рутинен успех над Латина

по статията работи: Краси Киров | 06.02.2011 | 21:33

Отборът на Тренто продължава с доминацията си в най-силното волейболно първенство в света – Серия А1. Отборът воден от националния ни селекционер Радостин Стойчев постигна своята 17-та победа в шампионата от 17 двубоя. Този път световните и европейски шампиони надделяха над Мачерата в дербито на кръга с 3:2 гейма (25-14, 20-25, 25-18, 17-25, 15-8).

Матей Казийски реализира 12 точки с 50 % успеваемост в атака. Вальо Братоев се появи за малко във втората и четвъртата част, а Цецо Соколов остана на резервната скамейка. Най-резултатни за тима на Тренто бяха Османи Хуанторена и Ян Щокър с по 14 точки.

В друг двубой с българско участие Вибо Валентия загуби с 0:3 гейма (23-25, 19-25, 26-28) от Модена. Българинът с италиански паспорт Венцеслав Симеонов бе най-резултатен за своя тим с 16 точки. Националът Николай Николов игра малко във втората и третата част и записа 3 точки.

Националът Виктор Йосифов с неговия Рома Волей претърпя поражение от Акуа Парадисо с 1:3 гейма (23-25, 22-25, 25-16, 20-25). Българинът записа три точки за своя тим.

Вчера отборът на Кунео, в който се състезава Владимир Николов спечели гостуването си на Латина с 3:1 гейма (25:23, 25:19, 18:25, 25:18). Капитанът на националния ни отбор бе титуляр за Кунео и завърши с 15 точки и 38% успеваемост в атака. Най-резултатен в срещата бе посрещачът Вуут Вайсманс с 22 точки, а след успеха Кунео е на 2-ра позиция в класирането с актив от 40 точки.

В друга среща от кръга играна миналата вечер отборът на Кастелана Гроте се наложи в опашкарското дерби на кръга над Йога Форли с 3:2 (23:25, 25:23, 25:21, 24:26, 15:12). Данаил Милушев започна като титуляр, но игра само в първия гейм и в петия, отбелязвайки 5 точки за успеха на своя тим.

Христо Златанов пък бе най-резултатен за своя Пиаченца при домакинската загуба с 0:3 (23:25, 25:27, 18:25) от Тревизо. Посрещачът заби 14 точки, но усилията му не се оказаха достатъчни и Пиаченца инкасира поражение.

В класирането продължава да води тима на Тренто с 49 точки. Втори (40) е тима на Кунео. Третото място е за Мачерата (37). Рома Волей (23) и Вибо Валентия (22) са съответно на 8-мо и 9-то място.