Маями и Сан Антонио грабнаха победи

"Горещите" се справиха с Чикаго Булс, докато "шпорите" взеха превес срещу Голдън Стейт

по статията работи: Константин Симидчийски | 11.05.2013 | 11:01
Повече за:

Със силна игра на ЛеБрон Джеймс в четвъртата част, отбелязал само в нея 12 точки, Маями спечели втора победа в полуфиналната серия на Изток в НБА и води с 2-1 срещу Чикаго.

Горещите победиха със 104:94, като Джеймс завърши с общо 25 точик, а Крис Бош с 20 точки и 19 борби за гостите. Резервата Норис Коул завърши с 18 точки за Хийт, като 6 от неговите 7 стрелби бяха успешни.

Домакините бяха без Луол Денг и Кърк Хинрич, като Карлос Буузър завърши с 21 точки, а Нейт Робинсън и Джими Бътлър добавиха по 17. Мач номер 4 ще се играе в понеделник в Чикаго.

Мачът беше изпъстрен изключително с физически сблъсъци, като 1:23 минути преди края Маями поведе с 99:90 и до края само оформи победата си.

В Оукланд местният Голдън Стейт отстъпи на Сан Антонио с 92:102, като Шпорите поведоха с 2-1 победи в полуфинала. Тони Паркър реализира 32 точки, 25 от тях в първото полувреме за победителите. Тим Дънкан добави 23 точки и 10 борби, а новоизгряващата звезда Кауи Леонард добави 15 и 9 борби.

Клей Томпсън пък беше най-резултатен за воините, които водеха със 79:78 10:06 минути преди края, но две поредни тройки за Сан Антонио на Дани Грийн и Паркър ги пречупиха.

В края Голдън Стейт опита нова офанзива, за да стопи пасива и да изравни, но защитата на гостите не се даде.