Меси счупи още един рекорд, но Барса разочарова

Каталунците само до равен във Виго

по статията работи: Иво Вецев | 30.03.2013 | 21:00

Лионел Меси вкара попадение в 19-и пореден двубой, като този сезон вече има гол срещу всеки един отбор в испанския елит (и то поред), но пестеливата игра на Барселона не позволи на аржентинеца да се израдва съвсем на своя пореден рекорд.

Каталунците завършиха 2:2 при гостуването си на Селта Виго, въпреки че водеше почти до края на срещата. Инса (38) даде аванс на домакините, но Тейо (43) и Меси (73) обърнаха резултата. Обиня обаче беше точен с глава 2 минути преди края на срещата.

Равенството обаче не е фатално за Барселона, която е със 75 точки на върха в класирането и с цели 14 пред втория Реал Мадрид. За Селта пък точката може да е от огромно значение в края, като тимът има 24 точки и е на 18- о място - на 2 точки от спасението.

Жорди Роура отново беше начело на каталунците в срещата, като направи доста промени по състава. Тейо започна в нападение заедно с Меси и Алексис, докато Алкантара взе мястото на Шави. Алекс Сонг също започна титуляр в полузащитата, а Монтоя и Бартра започнаха заедно с Алвеш и Пике в защита.

Гостите по традиция взеха владението на топката, но галисийците бяха изключително опасни на контраатака, а в 13' Фернандес успя да отбележи, но попадението му беше отменено заради засада.

5 минути по-късно Алексис се отчете с чудесен пробив в наказателното поле, но пасът му към Меси беше пресечен от Кабрал и атаката на Барса не завърши с гол. В 23' пък Селта с поредната си контра стигна до наказателното поле, където Бартра повали на земята Парк, но съдията сметна, че контактът не е бил достатъчен за дузпа.

В 27' Пинто загатна, че може да се справи като титуляр, след като направи чудесно двойно спасяване - Пике се опита да си отбележи автогол, но вратарят се намеси, а след това удар на Парк отново беше спасен. 2 минути по-късно Меси беше спънат в наказателното поле, но в крайна сметка съдията реши да не дава 11-метров наказателен удар.

Добрата игра на Селта определено правеше в впечатление, а в 37' гостите бяха шокирани, след като Парк намери Орейана, който мина през двама преди да пусне към Инса, който успя да преодолее съпротивата на Пинто - 1:0 за домакините от Виго.

Впоследствие удар на Меси бе страхотно париран от Варас, но в 42' аржентинецът изведе чудесно Тейо в наказателното поле, а крилото успя да реализира с помощта на левия страничен стълб - 1:1 и почивка на "Балайдос".

През втората част темпото в играта спадна, като Барса затвори подстъпите към вратата си, но не осъществяваше и нищо интересно в атакуващ план. Първата сериозна опасност дойде в 66', когато Меси изведе Алвеш, но ударът на десния защитник мина над вратата.

Защитата на Селта обаче беше пробита в 73' - Тейо беше изведен отлично отдясно, като той напредна и центрира отлично към Меси, който закова топката във противниковата врата за 19-и пореден път в Примера дивисион.

Въпреки че Барса държеше инициативата след гола, гостите позволиха да се стигне до ново изравняване на резултата - след изпълнение на тъч в 88' се стигна до центриране в наказателното поле, а Обиня беше изпуснат от Пике и с глава реализира за 2:2.