Милан с първа победа над Интер от 3 години

"Росонерите" прекратиха поредица от 5 мача без успех

по статията работи: Даниел Любомиров | 05.05.2014 | 14:01

Милан постигна първата си победа над градския опонент Интер от над 3 години, след като вчера подчини "нерадзурите" в Дербито на малката Мадона с 1:0, благодарение на попадението с глава на Найджъл де Йонг в средата на второто полувреме.

Така "росонерите" прекратиха негативна поредица от 5 мача без победа, 4 от които са отишли на сметката на Интер.

В предишните 5 двубоя между двата съперника Интер бе записал три победи с по 1:0, една с 4:2 и веднъж двата тима си поделиха точките при 1:1. За първи път от втори април 2011-та година Милан излиза победител, като тогава "росонерите" разпиляха противника си с 3:0, а в последствие станаха шампиони за 18-ти път.

Интер не можа да отправи нито един удар в очертанията на вратата на Кристиан Абиати снощи, което е шокираща статистика за "нерадзурите". Подобно безсилие в атака не е било демонстрирано от трикратния еврошампион през последните 10 сезона в Серия А.

Попадението, което реализира де Йонг, спря позитивна поредица от 351 минути, в които "нерадзурите" бяха опазили мрежата си суха. Самият голмайстор пък е първият холандски футболист, разписващ се в дербито, от 2006-та насам, когато Кларънс Зеедорф – настоящият треньор на Милан – реализира при загубата от Интер с атрактивното 3:4.

Като домакин в Серия А "росонерите" имат 35 победи, 32 загуби и 24 равенства срещу градския си съперник.