Младежите отстъпиха на Сърбия в контрола в Ловеч

Селекционерът Михаил Мадански използва експериментален състав за проверката

по статията работи: Даниел Любомиров | 26.03.2013 | 17:40  9 Виж всички снимки

Младежкият национален отбор на България загуби с 0:2 от Сърбия в приятелски мач, игран на Градския стадион в Ловеч.

Нападателят на Партизан (Белград) Александър Митрович вкара и двата гола за сърбите.

Селекционерът на България Михаил Мадански пусна експериментален състав заради отсъствието на осем основни играчи.

Поради различни причини мача пропуснаха Антон Карачанаков, Симеон Славчев, Тодор Неделев, Радослав Кирилов, Румен Руменов, Георги Терзиев, Илия Миланов и Божидар Васев.

Сръбският отбор доминираше през по-голямата част от мача и създаде по-чисти голови положения. В 28-а минута Александър Митрович от Партизан откри резултата с глава след центриране от корнер от дясно.

В 42-а минута при единоборство много тежко се контузи левият защитник Тодор Гочев, който е със съмнение за скъсани връзки на коляното. Българите имаха инициативата в последните 15 минути на първото полувреме и в края на втората част, но не успяха да отбележат.

В 56-а минута грешка на Ангел Грънчов позволи на Митрович да вкара втория си гол в мача. Нападателят открадна топката и реализа за крайното 0:2.

Живко Петков изпусна най-добрата възможност за България в 66-а минута, като нацели гредата.