Моуриньо не остана доволен от визитата в Париж

по статията работи: Краси Киров | 03.04.2014 | 09:28

Мениджърът на Челси Жозе Моуриньо не бе особено щастлив след първия 1/4 финал за Шампионската лига.

Неговият тим загуби двубоя на "Парк де Пренс" с 1:3 и ще се надява на голове в реванша в Лондон следващата седмица.

Специалния посочи, че вторият и третият гол са били злощастни за неговия отбор и са дошли от грешки в защитата.

"Третият гол беше смехотворен. Гари Кейхил каза, че е паднал много лесно, аз казвам, че беше смехотворно. Няма обаче да обвинявам определен играч за грешките му, защото това ще направя пред всички футболисти в съблекалнята, а не тук", каза Моуриньо.

"Играхме срещу страхотен отбор с много силни нападатели. Очакваме от тях да бележат голове и те го правят, но ние им помогнахме с няколко ужасни грешки в защитата. За първия гол не се подредихме правилно и асистирахме на нападателя (Лавеци).

Нямаше никой на позиция за второто попадение, което пък падна след рикошет в Давид Луиз... Ще бъде по-трудно в реванша след 1:3 тук, но нищо не е невъзможно във футбола. Те могат да ни отбележат гол от нищото, ние напоследък не вкарваме особено много, но никога не се знае. Ще дадем всичко от себе си, трябва да опитаме да обърнем мача", завърши Моуриньо.

Треньорът на ПСЖ б Лоран Блан бе на друга вълна в настроението след двубоя. Той заяяв, че неговия тим е търсил третия гол в мача, за да увеличи преднината си преди реванша.

"Винаги можеш да се справиш по-добре, но футболистите показаха най-доброто от себе си тази вечер", радваше се Блан. "Може би прекалено много се притеснявахме от контраатаките на Челси, но ги накараме да се изморят на терена и отбелязахме гол в последните секунди.

През второто полувреме определено бяхме по-добри, спечелихме повече борби за първа топка, а голът на Пасторе бе фантастичен. Това беше нашата награда за добрата игра през втората част. Може и да е дошла чак в продълженията, но през цялото време търсехме третия гол и го получихме заслужено. Знаехме, че какъвто и да е резултатът след първия мач, ни очаква много сериозен тест на "Стамфорд Бридж", заяви Блан.