Надал и Мъри продължиха към третия кръг в Париж

Испанецът се разправи с Денис Истомин след победа с 6:2, 6:2, 6:0, докато Мъри загуби сет, но все пак отстрани Ярко Ниеминен след 1:6, 6:4, 6:1, 6:2

по статията работи: Мариян Найденов | 31.05.2012 | 17:46

Шесткратният шампион Рафаел Надал (Испания) се класира за третия кръг на Откритото първенство на Франция по тенис. Защитаващият титла си испанец не срещна трудности срещу Денис Истомин (Казахстан) с 6:2, 6:2, 6:0.

Надал направи седем пробива, а Истомин допусна 25 непредизвикани грешки. За испанеца това е 47-ма победа в турнира. Той има само едно поражение от участията си в Париж - през 2009-та година от Робин Сьодерлинг в четвъртия кръг.

Ако спечели титлата Рафаел Надал ще подобри рекорда на легендарния швед Бьорн Борг. Двамата имат по шест титли от "Ролан Гарос".

В третия кръг Надал ще играе с победителя от мача между Флориан Майер (Германия) и Едуардо Шванк (Аржентина).

Британецът Анди Мъри също се класира за третия кръг във френската столица. Поставеният под номер 4 Мъри стартира трудно, но стигна до успеха срещу финландеца Ярко Ниеминен с 1:6, 6:4, 6:1, 6:2.

Мъри, който е полуфиналист от миналия сезон, имаше проблем с болки в гърба в началото на срещата. Той взе само един от първите девет гейма, но след това стигна до обрат.

Следващият съперник на шотландеца ще бъде Сантиаго Хиралдо (Колумбия), който се справи с 25-ия в схемата Бърнард Томич (Австралия) с 6:4, 6:1, 6:3.

Поставеният под номер 6 и четвъртфиналист от 2005 и 2008 г. Давид Ферер (Испания) също продължава напред след убедителен успех над представителя на домакините Беноа Пер с 6:3, 6:3, 6:2. Пер улесни съперника си, след като допусна цели 51 непредизвикани грешки срещу само 17 на испанеца.

В третия кръг Ферер ще срещне Михаил Южни (Русия), който отстрани Робин Хаазе (Холандия) след победа в три сета - 6:3, 7:6, 6:4.

Петият в схемата Жо-Вилфред Цонга (Франция) спечели доиграването на срещата си от втория кръг срещу германеца Седрик-Марсел Щебе с 6:2, 4:6, 6:2, 6:1. Двубоят беше прекъснат снощи заради дъжд при 1:1 гейма в третия сет. Днес Цонга не даде почти никакви шансове на съперника си, като загуби само два гейма до края на двубоя.

Следващият съперник на французина ще бъде Фабио Фонини (Италия), който надделя над Виктор Троицки (Сърбия) в петсетова битка - 2:6, 6:3, 6:4, 3:6, 6:8.

Напред в Париж продължават още Хуан Монако (Аржентина), Милош Раонич (Канада) и Николас Алмагро (Испания).

По-късно днес за мача си от втория кръг на "Ролан Гарос" ще излезе и най-добрият български тенисист Григор Димитров, който във вторник постигна първата си победа в Париж. Негов съперник е представителят на домакините Ришар Гаске, като по програма срещата трябва да започне около 18:30 часа българско време.