Надал спечели големия дуел с Джокович в Монреал

Матадора се класира на финал, където го очаква младият Милош Раонич

по статията работи: Константин Симидчийски | 11.08.2013 | 10:40

Испанецът Рафаел Надал победи двукратния шампион Новак Джокович (Сърбия) и се класира за финала на турнира от сериите "Мастърс" в Монреал с награден фонд 3.5 милиона долара. Надал спечели с 6:4, 3:6, 7:6(2) след 2:29 часа игра.

Четъртият в схемата испанец, който победи Джокович и на полуфиналите на "Ролан Гарос", ще търси осма титла за сезона, но едва втора на твърди кортове и 58-а в кариерата си.

"Единствената тактика, за да победя Новак, е просто да играя много силно. Аз го направих. Играх страхотно, взимах правилните решение във важните моменти", заяви Надал.

Испанецът ще играе на финала с канадеца Милош Раонич, който в другия полуфинал отстрани своя сънародник Вашек Поспишил с 6:4, 1:6, 7:6(4). След този успех Раонич ще попадне в топ 10 на световната ранглиста за пръв път в кариерата си. Надал и Джокович играха за 36-и път един срещу друг, а Надал води с 21:15.

"Беше много труден мач. Винаги, когато играем двамата се получават истински битки, което е добре за публиката. Ние играем на високо ниво и всеки един от нас иска да печели тези мачове", коментира Джокович, който прекъсна серията си от 13 поредни успеха.

Двамата си размениха по два пробива. Във втория сет Надал допусна пробив в осмия гейм и Джокович изравни резултата. Бившият номер 1 поведе с 6:0 в тайбрека на решителния трети сет и стигна до победата при третия си мачбол.

Испанецът има 47 победи и 3 загуби този сезон и ще се изкачи до номер 3 в света, независимо дали спечели финала. Милош Раонич е момента е 13-ти в ранглистата и ще се бори за втора титла за сезона и пета в кариерата си.

22-годишният Раонич е първият канадец, достигнал до финала на домашния си турнир от 1958-а година насам. Надал, който спечели титлите тук през 2005-а и 2008-а година и ще играе на 10-и финал този сезон, има три победи от три мача срещу канадеца.