Наполи бие, Рома и Удинезе пропиляха аванс от 2 гола

Наполи надгира Парма, Рома отстъпи шокиращо на Болоня, а Удинезе отново не можа да победи

по статията работи: Даниел Любомиров | 16.09.2012 | 19:14

Наполи постигна трета поредна победа в Серия А, но тя дойде по-трудно от очакваното при домакинството на Парма. "Дуковете" обаче имат основания да съжаляват за липсата си на късмет в срещата на "Стадио Сан Паоло", която се игра на трева в далеч по-добро състояние от миналия кръг.

Лоренцо Инзине реализира дебютния си гол в италианския шампионат и помогна на Наполи да се изравни с носителя на Скудетото Ювентус на върха с 9 точки в актива.

Иначе Единсон Кавани вкара първото попадение в срещата, а колегата му в нападение за неаполитанците бе другият "тенор" - Горан Пандев, който пък отбеляза за 2:0 в края на първото полувреме. В заключителните секунди на първата част Пароло върна интригата с гол на сметкана на гостите, докато в 77-ата минута Инзине фиксира крайното 3:1 за домакините.

Валтер Мацари маркира своя мач номер 300 в Серия А като треньор извън резервната скамейка на Наполи, тъй като изтърпяваше наказание да не ръководи тима си в 2 мача от Калчото.

Рома затвърди впечатленията, че през този сезон ще бъде атрактивен и непредсказуем отбор в Серия А, след като в третия кръг на новата кампания загуби с 2:3 домакинството си на Болоня.

През първото полувреме "вълците" разпиляха съперниците си и поведоха с 2:0 още до 16-ата минута, но след почивката се случи немислимото на "Олимпико". Алберто Джилардино на два пъти се разписа, а италианският национал Алесандро Диаманти добави едно попадение за шокиращия обрат.

Така "вълците" остават с 4 точки и внушителната голова разлика 7:6, докато Болоня записва първия си успех в Серия А, и то по най-неочаквания начин.

Удинезе поведе с два гола при визитата си на Сиена след само 6 минути игра, но червеният картон на Андреа Лацари се оказа решаващ за крайния изход от срещата в 3-ия кръг на Серия А.

В крайна сметка домакините успяха да се преборят до равенството 2:2 и така двата тима поделиха точките на "Стадио Артемио Франки".

По този начин тежката кампания до момента за фриуланите продължава, тъй като те имат 2 загуби и 1 равенство в първите 3 кръга от Калчото. Освен това Удинезе няма да играе в Шампионската лига, която почва следващата седмица, тъй като отпадна нелепо след дузпи от Спортинг Брага.

Душан Баста се възползва от нелепа грешка в защитата и още в 1-ата минута даде аванс на гостите - 0:1. Антонио Ди Натале с хубав летящ плонж прониза с глава мрежата на Сиена за втори път, с което увеличи преднината на съотборниците си - 0:2 в 6-ата минута.

В 70-ата минута Калайо върна интригата с попадение за 1:2. В 77-ата пък Зе Едуардо получи правото да изпълни дузпа, след като сам бе повален в наказателното поле и успя да превърне наказателния удар в изравнителен гол за 2:2.

• Сега България от край до край: Творение...
  • 16:50 Апостолите игрален филм /България,...
  • 20:30 Тържествена заря-проверка по случай...
  • 21:15 БНТ представя
  • 22:15 Концерт на Владимир Ампов - Графа...
  • 23:45 Имате среща с ... Диана Любенова...
  • Сега ПРЕМИЕРА: "Любов в играта" -...
  • 20:00 "Ергенът" - романтично риалити, с.3