Неймар с хеттрик при разгром на Бразилия

"Селесао" разнебити с 5:0 отбора на ЮАР

по статията работи: iNews.bg | 05.03.2014 | 21:14
Повече за:

Петкратният световен шампион и домакин на следващия Мондиал Бразилия разгроми с 5:0 домакина ЮАР в приятелска среща.

Контролата се изигра в Йоханесбург, а хеттрик за "Селесао" отбеляза голямата звезда на тима Неймар.

Любопитното е, че Бразилия игра с различен цвят екипи - жълт и син, в двете полувремена на двубоя.

Още на почивката резултатът бе 0:2 в полза на "кариоките".

Халфът на Челси Оскар откри в 10'. Младият ас получи асистенция от Хълк и технично прати топката зад вратаря Уилямс.

Четири минути преди почивката Бразилия удвои. Неймар стреля силно с левия крак и прониза африканския страж за 0:2.

Само минута след почивката Неймар отбеляза втория си гол в двубоя. Звездата на Барса получи пас от Фред и прехвърлия излезлия напред вратар за 0:3.

Резултатът бе покачен на 0:4 десет минути преди края. Фернандиньо стреля мощно с десния крак, а топката се заби под напречната греда на вратата.

Крайното 0:5 бе оформено в самия край на двубоя, а Неймар оформи хеттрика си в сблъсъка. Резервата Жо свали топката за младия ас, а суперзвездата на "Селесао" вкара от близка дистанция.