ПСВ загуби без Манолев, Наполи убедителен в Лига Европа

Удинезе се спаси от загуба срещу Анжи благодарение на Антонио Ди Натале

по статията работи: Даниел Любомиров | 20.09.2012 | 22:29

Българският национал Станислав Манолев изгледа от пейката неприятното поражение на ПСВ Айндховен като гост на Днипро с 2:0 в първия кръг на груповата фаза на Лига Европа.

На стадион "Днипро Арена" в Днипропетровск холандският колос трябваше да преклони глава пред амбициозните домакини, които през второто полувреме разпечатаха на два пъти вратата на Ватерман.

В 50-ата минута нападателят на Днипро Матеус откри резултата, а 8 по-късно Хъчисън си отбеляза автогол, с който окончателно закопа гостуващия отбор.

Треньорът на "филипсите" Дик Адвокаат не сметна за нужно да включва Манолев в играта и вместо него пусна Тим Матавц, Депай и Енгелаар за сметка на офанзивните си футболисти Вилемс, Мертенс и Нарсинг.

Така ПСВ регистрира първото си поражение в турнира Лига Европа и остава на трето място в своята Група F.

Компания на тези два тима правят Наполи и АИК, които по същото време се изправиха един срещу друг на "Стадио Сан Паоло" в Неапол, като домакините постигнаха категоричен успех с 4:0.

Антонио Ди Натале трябваше да бележи в последната минута, за да избави Удинезе от загуба при домакинството на богатия руски клуб Анжи. В крайна сметка фриуланите се добраха до ремито 1:1 и по този начин поделиха точките с отбора от Махачкала, столица на Дагестан.

Треньорът на италианския тим Франческо Гуидолин очаквано не разчиташе на оптималния си състав, предвид предстоящия кръг от Серия А през уикенда, в който на "Стадио Фриули" в Удине ще гостува шампиона Ювентус.

Поради тази причина именно Ди Натале бе оставен на резервната скамейка, но трябваше да влиза в игра през второто полувреме, когато гостите вече водеха в резултата. Дори без най-добрите си единици обаче фриуланите доминираха на терена преди почивката и могат да съжаляват, че не разпечатаха вратата на Помазан.

Бившият играч на Интер Марко Фараони можеше да открие резултата от пряк свободен удар, но прати кълбото на сантиметри над горната греда. По-късно пък Роберто Перейра изглеждаше сякаш е спечелил дузпа за домакините, но вместо това получи жълт картон за симулация.

Така против логиката на играта руснаците поведоха с 0:1 в 44-ата минута, когато Ласина Траоре стреля остро от почти нулев ъгъл, а след рикошет в тялото на вратаря Даниеле Падели топката се оплете в мрежата на домакините.

Така чак в 91-ата минута Антонио Ди Натале върна усмивките в лагера на Удинезе, след като се оказа най-съобразителен в наказателното поле и при добавка донесе точката за тима си – 1:1.

Наполи затвърди впечатленията, че без излишен разход на енергия се е устремил към подвизи през този сезон. Възпитаниците на Валтер Мацари поразиха с 4:0 гостуващия на "Стадио Сан Паоло" шведски АИК.

Донякъде изненадващо нито един от "тримата тенори" на Наполи – Единсон Кавани, Марек Хамшик и Горан Пандев – не се оказа герой за своя отбор. Вечерта принадлежеше на Еду Варгас, който записа хеттрик за домакините, а Блерим Джемайли добави още едно попадение за разгрома.

Единствената негативна новина за италианците бе изгонването на Марек Хамшик в 74-ата минута, което ще го извади от следващия двубой в турнира.

Още в 6-ата минута Наполи индикира, че няма да пусне инициативата в мача, като чилийският нападател Варгас откри резултата с пробив покрай вратаря Иван Турина – 1:0.

В 46-ата отново той се оказа на точното място, след като засече центриране на Гамберини, за да покачи на 2:0. Последва нов гол на неговата сметка в 70-ата минута за 3:0, възползвайки се от отлично подаване на Хамшик.

Крайното 4:0 фиксира Джемайли след подаване на младия италиански национал Лоренцо Инзине в 89-ата минута.

Иначе носителят на Суперкупата на Европа Атлетико Мадрид спечели с 3:0 гостуването си на Апоел в Тел Авив. Родригес, Коста и Гарсия донесоха победата на "дюшекчиите".

Нюкасъл стигна само до равенство 0:0 при визитата си на португалския Маритимо, а Борусия Мьонхенгладбах завърши при същия резултат като гост на АЕЛ Лимасол.