Пари Сен Жермен и Порто с победи в Шампионската лига

Парижани се поздравиха с успех в Загреб, "драконите" пребориха Динамо (Киев)

по статията работи: Даниел Любомиров | 25.10.2012 | 00:16

Отборът на ПСЖ победи без проблеми като гост тима на Динамо Загреб в среща от група А на Шампионската лига. Ибрахимович и Менез се разписаха за парижани.

Гостите започна много силно двубоя и тръгна да натиска своя съперник още в началните минути. Хърватският тим пък разчиташе предимно на младите си атакуващи футболисти, които да изненадат съперника на бързи контра атаки.

Френският тим стигна до гола в 32-та минута, когато Ибрахимович бе точен. Жереми Менес в типичния си пробив нахлу в наказателното поле отляво и върна топката към Ибра, който само протегна крак и прати топката в мрежата на Келава.

Няколко минути по-късно ПСЖ нанесе своя втори удар в мача. Французите издебнаха своя съперник с бърза контра атака. Пасторе получи топката в центъра на терена и потърси Менес отляво. Крилото навлезе в пеналтерията и с мощен удар промуши топката между краката на вратаря Келава.

През второто полувреме французите разиграваха спокойно и стигнаха до трети гол, който обаче бе отменен. ПСЖ имаше огромно превъзходство. За тима на Динамо любопитното е, че дебют направи 16 годишния Ален Халилович, който се появи като резерва.

Порто се поздрави с важен успех 3:2 при домакинството си на Динамо (Киев) на "Ещадио до Драгао" и по този начин продължава без грешка през този сезон в Шампионската лига.

Така Порто вече има 9 пункта и продължава да бъде лидер в класирането на Група А, като преднината му пред втория Пари Сен Жермен е 3 точки.

Украинският Динамо е с 3 пункта на 3-то място, а елиминиралият Лудогорец отбор от Загреб е последен без актив до момента.