Реал Мадрид взе сладък реванш с класическа победа

"Белия балет" се наложи с 3:0 над Борусия (Д)

по статията работи: Краси Киров | 02.04.2014 | 23:45

Реал Мадрид записа класическа победа над отбора на Борусия (Д) в първи четвъртфинал от Шампионската лига.

Головете за "белия балет" реализираха Гарет Бейл, Иско и Кристиано Роналдо. Това бе сладък реванш за домакините от Реал, които бяха унищожени миналия сезон в полуфиналите на турнира именно от Борусия.

Този път обаче немския тим имаше огромни проблеми с контузени и наказани играчи като големия голмайстор, Роберт Левандовски, който бе наказан, а двама от централните защитници Суботич и Шмелцер също отсъстваха.

В Реал единствено Ди Мария и Марсело не играха, но Анчелоти има достатъчно равностойни футболисти на скамейката.

Двубоят започна много силно за Реал Мадрид и още в третата минута Гарет Бейл откри резултата.

Иско реализира втория гол за домакините в 27-та минута. Борусия се опита да отвърне и да стигне поне до един гол на чужд терен.

Това не се случи и дори гостите допуснаха още едно попадение дело на Кристиано Роналдо в 57-та минута.

Вижте подробности от мача, както и видео с головете в Sporta.bg.

13 Бандата наОушън 03.04.2014 | 15:27
Много ме е яд, че Левандовски отива в Байерн от новия сезон. Баварците се очертават да имат много силен отбор и това на мен никак не ми харесва.
12 властен олигарх 03.04.2014 | 15:18
Да, никак няма да е лошо, а тогава ще се върне Левандовски, който ще даде всичко от себе си, за да се докаже отново в Шампионската лига с Борусия.
11 опитен ловец 03.04.2014 | 15:18
Така си е, но в крайна сметка трябва да имаш достатъчно дълга скамейка, за подсигуриш периметъра. Всички очакваха много повече от тях като цяло.
10 Бандата наОушън 03.04.2014 | 15:17
В интерес на истината си беше така и това се видя много ясно. Има време да разберем нещо повече какво предстои да се случи оттук насетне.
9 Батко съссладко 03.04.2014 | 15:17
Имаха и то наистина много голям късмет, че хванаха Дортмунд в такова окаяно състояние, без най-важните си играчи. На реванша ще е друго, но 3:0 си е кошмарен резултат за обръщане.
8 властен олигарх 03.04.2014 | 15:14
Бейл пак вкара гол, което е доста добре за него. Разиграва се това момче и лека-полека ще започне да навлиза във форма според мен.
7 опитен ловец 03.04.2014 | 15:14
Роналдо изравни рекорда на Меси по отбелязани голове в Шампионската лига в един сезон и нищо чудно на реванша дори да го подобри честно казано.
6 Бандата наОушън 03.04.2014 | 15:13
"Белия балет" се наложи с 3:0 над Борусия (Д) - Добра победа наистина, но и Дортмунд бяха без доста титиляри които бяха контузени, или наказани.
5 Батко съссладко 03.04.2014 | 15:13
Много добре са направили Реал Мадрид. Според мен те са наистина добър отбор, който има какво да покаже. Няма съмнение, че и занапред се очертава така да го бъде.
4 бартош курек 03.04.2014 | 13:31
надявам се борусия да направят една почетна победа на реванша за своите фенове. за този мач се надявам повечето титуляри, които ги нямаше в този мач, да се появят.
3 трагичен край 03.04.2014 | 13:30
жалко за борусия, защото бяха без основни играчи и ако тези играчи бяха на терена, това нямаше да се случи. да видим какво ще стане на реванша.
2 главата празна 03.04.2014 | 13:30
лесна задача имаха реал, защото отбора на борусия беше без половината си отбор и това ги направи по-слаби отколкото са. този резултат обезмисля реванша.
1 триста зора 03.04.2014 | 13:29
имаха късмет реал, че борусия играха без половината си отбор, защото ако бяха с всичките си титуляри, не виждам как щяха да победят с толкова голям резултат.