Реал Мадрид срази ЛА Галакси с 5:1 в контрола

"Белия балет" се забавляваше на терена срещу Дейвид Бекъм и компания

по статията работи: Даниел Любомиров | 03.08.2012 | 11:06

Реал Мадрид се забавляваше на терена срещу Лос Анджелис Галакси в приятелски мач, игран във втория по население град в САЩ. "Белия балет" играеше с настроение и спечели контролата с 5:1, което я превърна в истински фестивал на попаденията в "Града на ангелите".

Головете бяха дело на Гонсало Игуаин, Анхел Ди Мария, Хосе Мария Кайехон, Алваро Мората и Хесе Родригес. Давид Лопес се разписа за домакините пред 30-хилядната публика, след като засече центриране на Дейвид Бекъм.

Наставникът на испанския шампион Жозе Моуриньо заложи на две различни единайсеторки за двете полувремена, а преди почивката "кралския клуб" материализира повечето от положенията си.

Още във втората минута Ди Мария пусна изключителен извеждащ пас към Гонсало Игуаин и нападателят не се поколеба да се разпише, за да даде на отбора си преднина в резултата. Преди той да бъде покачен на 2:0, "белия балет" имаше още един шанс, но този път голмайсторът не можа да реализира.

В 10-ата минута Ди Мария удвои аванса на гостите, след като получи топката отдясно, нагласи я на десния крак и от границата на наказателното поле прати кълбото неспасяемо в мрежата - 2:0.

Всички атаки на домакините бяха дирижирани от Бекъм, който пробва да изведе сам срещу вратаря Роби Кийн, но не се стигна до попадение, защото Икер Касияс се намеси решително.

В 23-ата минута все пак Бекъм центрира от пряк свободен удар и Давид Лопес се извиси над бранителите на Реал, за да промуши топката в мрежата и да намали резултата на 1:2.

В 36-ата минута пък Кайехон оползотвори образцова контраатака на гостите, подхваната от Игуаин. Младокът получи кълбото и с мощен изстрел възстанови преднината от 2 гола на "кралския клуб".

4 минути след подновяването на играта току що влезлия на терена Мората се озова в прегръдките на своите съотборници, тъй като Гранеро с отличен пас не му остави друго, освен да прати топката в мрежата за 4:1.

След изпълнение на корнер в 84-ата минута пък Хесе вкара първия си гол за Реал Мадрид и оформи крайното 5:1 в полза на испанския шампион.